Ajankohtaista

Uusia ammattikorkeakoulututkintoja

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK)

Lehtola, Sanna Katri Elina, Laihia

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi                                           

Ala-Saari Ulla Eveliina, Isokyrö, Alanko Petra Anita, Vaasa, Alanko Sari Johanna, Vaasa, Forslund Hannele Maarit, Vaasa, Harjunpää Elina Maria, Vaasa, Herronen Mari Annikki, Vaasa, Juoperi Sanna Leena, Vimpeli, Koivulahti Essi Hannele, Ilmajoki, Koski Hanna Pauliina, Mustasaari, Masanen Niina Katariina, Turku, Nortunen Tuomo Mikael, Alavus, Puska Elisa Jenny Hannele, Laihia, Röppänen Hanna Susanna, Tampere, Tuononen Maria Helena, Vaasa, Vartiainen Merja Päivi Hannele, Vaasa, Vartio Paula Kristiina, Pori, Välikorpi Jere Jaakko Hermanni, Kauhajoki

Talouden ja hallinnon koulutusohjelma, tradenomi                              

Kask Airi, Vaasa, Partanen Johanna Katriina, Vaasa, Peräsalo Milla Hannele, Vaasa, Sundqvist Ilona Pauliina, Vöyri

Aussenhandel und Marketing - koulutusohjelma, tradenomi               

Anttila Katri Sisko, Helsinki, Laaksonen Outi Johanna, Pöytyä

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Lehtikangas Anu Katriina, Lontoo, Myllylä Tiina Sinikka, Vaasa, Pitkänen Tuomo Juhana, Alajärvi, Tiala Hanna Leena, Laihia

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi                                    

Anjala Kirsi Hannele, Isokyrö, Heiskanen Tuuli Mirjami, Raahe, Hellman Pia-Maria Simontytär, Nurmo, Kuhalampi Toni Juhani, Alajärvi, Kuokkanen Risto Juhani, Lohtaja, Matikainen Jari Hannu, Vaasa, Mård Kenth Gunnar, Mustasaari, Mäkynen Toni Mikael, Vähäkyrö, Nasri Reza, Vaasa, Valkama Jussi Pertti Henrik, Vaasa

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom

Ahola Jonas Mikael Andreas, Karleby, Ahlskog Monika Bernice, Korsholm, Biskop Helena Sofia, Vasa, Björklund Frida Lilly Maria, Jakobstad, Ek Miia Susanne Elisabeth, Närpes, Häggström Carl Christian, Närpes, Jusslin Åsa Heidi Madelene, Terjärv, Lindström Charlotte Elisabeth, Sibbo, Mitts Susanne Teresa, Kristinestad, Riippa Jerker Mikael, Vasa, Rönnholm Kim Kristian, Åbo, Sandås Janina Ulrika Katrine, Jakobstad, Smeds Jonas Christian, Vasa, Sundström Elin Eva-Maria, Pedersöre, Söderström Magnus Peter Mattias, Vasa, Teir Matias Hans Peter, Närpes, Vikfors Petra Johanna Marie, Kristinestad

Utbildningsprogram för informationsbehandling, tradenom

Cederström Jonas Gustav, Nykarleby, Häggblom Henrik Mikael, Vasa, Lundberg Pontus Johan, Kvevlax, Molander Ann-Cathrine Irene, Pedersöre, Palm Kenneth Hans Johan, Korsholm, Tolonen Kim Fredrik Juhani, Vasa, Tuure Robert Mats Torolf, Korsnäs

Utbildningsprogram för databehandling, tradenom

Suomela Lena Johanna, Vasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK)             

Annunen Eila Marja, Liminka, Haapaniemi Sari Hannele, Nurmo, Laurila Lasse Ilmari, Vaasa

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutusohjelma, restonomi (AMK)

Kallio Johanna Kyllikki, Turku

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management

Latva-Aro Mervi Anneli, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)                          

Heinonen Maria Elina, Isokyrö, Häkki Marjaana Annukka, Helsinki, Hänninen Sari Päivikki, Mustasaari, Häyry Marjo-Riitta Tellervo, Vaasa, Jaakkola Venla Johanna, Vaasa, Keränen Anne Kristiina, Vaasa, Lammi Hanna Leena, Vaasa, Lipasti Siina Sofia, Vaasa, Lyyski Merja Helena, Teuva, Mäkipää Helinä Talvikki, Vaasa, Pöytäkangas Sirkka Helmi, Kauhava, Rinta Kaija-Leena, Vähäkyrö, Rintala Kirsti Aliisa, Vaasa, Saukko Tuulia Päivikki, Vaasa, Wallin Katri Orvokki, Vaasa, Yli-Rintala Sivi Anna Emilia, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)                              

Kaikkonen Jukka Petteri, Vaasa, Männikkö (o.s.Vuorenmaa) Maarit Hannele, Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)

Asikainen Anne Elina, Vaasa, Kivioja Tuija Armi Eliisa, Vaasa, Laitinen Maiju-Ilona, Vaasa, Ollila Marika Elina, Kurikka, Suvanto Sini Venla Marleena, Alavus, Valli Marika Johanna, Vaasa

Elektroniikan ja tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Fagerström, Tony Robert Ingmar, Vaasa, Koivisto, Jussi Tapio, Vaasa, Laajala, Mikko Juhani, Vimpeli, Luoma, Teemu Juhani, Vaasa, Märijärvi, Antti Kalervo, Kuortane, Ojanperä-Ketola, Pia Helena, Vaasa, Söderback, Kaj Michael, Vaasa, Timoharju, Juha Henrik, Lappajärvi, Torvinen, Heikki Juhani, Ylihärmä

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Berg, Petri Kristian, Vaasa, Fredman, Sari Susanna, Vaasa, Hakomäki, Kimmo Juhani, Vaasa, Jussila, Suvi Päivikki, Vaasa, Keski-Saari, Kimmo Tapani, Kurikka, Kettunen, Tarja Päivikki, Vaasa, Korte, Mikko Johannes, Seinäjoki, Kälviäinen, Pekka Henrikki, Jurva, Laaksonen, Jouni Pekka, Kokkola, Rajamäki, Ville Petteri, Seinäjoki, Ranta, Matti Petteri, Vaasa, Ranta, Reijo Juhani, Vaasa, Rintala, Juha Antti, Vaasa, Saari, Petri Toni Tapani, Kristiinankaupunki, Saranpää, Antti Johannes, Jurva, Sjöstrand, Marcus Jan-Erik, Jyväskylä

Degree Programme in Electronics and Information Technology, Bachelor of Engineering         

Ikola, Esa Ilari, Vaasa, Kiviniemi, Niklas Jesper, Vaasa, Zhang, Hao, Espoo (Kiina)

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering

Ainab, Ibrahim Hassan, Helsinki, Chen, Xi, Kiina, Chen, Zixuan, Kiina, Cheng, Lixi, Kiina, Luo, Cong, Kiina, Wang, Xi, Kiina, Weng, Chang, Kiina, Xie, Yumeng, Kiina, Yuan, Bin, Kiina, Yu, Yingbei, Kiina, Zhang, Zhengkui, Kiina

Kone- ja tuotantotalouden koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Alatalkkari, Mikko Juhani, Lapua, Hautamäki, Tomi Juhani, Alahärmä, Kankaanpää, Mika Kristian, Vaasa, Kivelä, Juha Tuomas, Vaasa, Kuikka, Jukka Tarmo Tapio, Vaasa, Kujamäki, Tero Ilmari, Vaasa, Mäki-Maunus, Jukka Pekka, Vaasa, Rajala, Vesa Tuomas, Maalahti, Ristiluoma, Ilkka Antero, Isokyrö, Stagnäs, Peter Christian, Vaasa, Syväluoma, Panu Markus, Teuva, Vaara, Juha Ilmari, Tornio, Vainionpää, Anton Juhani, Vaasa, Vuorenmaa, Vesa Tapani, Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Aspholm, Juha Ilmari, Vaasa, Jukkola, Niina Annika, Vantaa, Lintala, Tiina Hanna-Kaisa, Vähäkyrö, Myllykoski, Kaisa Marjatta, Pulkkila, Pylvänäinen, Juha Pietari, Helsinki, Ruokoja, Teemu Petteri, Kälviä, Tuominen, Piia Susanna, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Kivekäs, Ari Yrjö Tapio, Vaasa, Kuntola, Jukka Petri, Kurikka, Kurjenluoma, Heidi Tiina Maria, Kurikka, Lahtinen, Ville Johannes, Lohtaja, Pohjola, Jaakko Lauri Henrikki, Vaasa, Poikonen, Reetta Elina, Vaasa, Rauhala, Katariina, Vaasa, Tervola, Suvi-Elina, Kokkola

Degree Programme in Design of Built Environment, Bachelor of Engineering      

Alkula, Jussi Artturi, Nokia, Dye, Ursula Anu Esteri, Nokia

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Yli-Heikkilä, Mika Pentti Johannes, Kauhajoki

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Hirvonen, Vesa Johannes, Vaasa, Korpi, Ville Jaakko, Laihia, Lemberg, Tommy Mikael, Seinäjoki, Meebun, Narong, Vaasa, Pekkanen, Harri Hermanni, Ilmajoki, Tonteri, Ari Tapani, Vaasa, Uusitalo, Pekka Tuomas, Mustasaari, Viljanen, Mikko Matias, Vaasa, Vuoristo, Henri Sakari, Teuva

Yhteensä 176 tutkintoa.

Lisäksi Mikko Juhani Kangasluoma, Vaasa ja Susan Marie Vuorenmaa, Vaasa, ovat suorittaneet hoitotyön koulutusohjelman psykiatrisen hoitotyön suuntaavat opinnot (30 op).

Takaisin