Ajankohtaista

Kevään 2005 uusia ammattikorkeakoulututkintoja

18.3.2005

Sosiaaliala, sosionomi (AMK)
Saari, Virpi Hillevi, Vaasa

Hoitotyö, sairaanhoitaja (AMK)
Pöllänen, Johanna Karoliina, Vaasa

Liiketalous, tradenomi 
Hynninen, Heidi Katariina  Reisjärvi
Korhonen, Sanna Taina Johanna, Vaasa
Mäkelä, Ulla-Maija, Vaasa
Niemi, Minna Marika, Jyväskylä
Sandvik, Tarja Tuulikki, Nurmo
Törnvall, Meri Matleena, Kalajoki
Ulvila, Maria Kristiina, Nurmo
Widjeskog, Anne Maria, Kruunupyy

International Business, Bachelor of Business Administration 
Cheng, Jiabo, Espoo
Li, Wenjuan, Vaasa
Takalo, Antti Samuli, Vaasa

Elektroniikka ja tietotekniikka, insinööri (AMK)
Matila, Heikki Mikael, Vaasa
Mäkinen, Jukka-Pekka, Pietarsaari

Tietotekniikka, insinööri (AMK)
Lifflander, Mika Matti, Tampere

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)
Ståhlberg, Timo Patrik, Vaasa

Rakennus- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK)
Sainio, Juha Petteri, Vaasa

Sähkö ja automaatiotekniikka, insinööri (AMK)
Lindborg, Iiro Herman, Rauma
Nikkinen, Juha Matti, Karijoki
Takamaa, Hannu Juhani, Vaasa
___

29.4.2005

Sosiaaliala, sosionomi (AMK)
Matila, Johanna Maria, Vaasa

Liiketalous, tradenomi 
Alho, Maarit Marja Annina, Vaasa
Harju, Mika Petteri, Vaasa
Järvinen, Juho Illkka, Lapua
Kentta, Anne Marja, Vaasa
Niemelä-Orava, Susa Johanna, Laihia
Paavola, Henna Elisa, Tampere
Tikkala, Sari Anneli, Ylihärmä
Tornberg, Jenny, Vaasa

Företagsekonomi, tradenom 
Isomäki, Johanna Katarina, Jakobstad
Lundberg, Karin Johanna, Pedersöre
Wehkoja, Susanne Ingeborg, Kronoby

International Business, Bachelor of Business Administration 
Li, Li, Vaasa

Aussenhandel und Marketing, tradenomi 
Lindholm, Jenny Martina, Oulu

Tietojenkäsittely, tradenomi 
Heinua, Janne Tapio, Kokkola

Hotelli- ja ravintola-ala, restonomi 
Lintala, Hanne-Leena Tuulikki, Ylistaro

Hotel and restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management 
Suua, Teija Johanna, Seinäjoki

Elektroniikka ja tietotekniikka, insinööri (AMK)
Hautalahti, Antti Erkki, Ylistaro
Huhtamäki, Jari Antero, Isokyrö
Judin, Matias Osku Sakari, Lohtaja
Lehtimäki, Jukka Pekka, Ilmajoki

Tietotekniikka, insinööri (AMK)
Mattila, Toni Tapani, Vaasa
Rinne, Juha Sakari, Vaasa
Välisaari, Teppo Matias, Alajärvi

Electronics and Information Technology, Bachelor of Engineering 
Hong, Song, Kiina
Ren, Zhongkai, Kiina
Wang, Huaming, Kiina

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)
Kuoppala, Turo Topias, Vaasa
Mantere, Risto Kalervo, Vöyri
Mustonen, Sami Tapio, Kalajoki
Porola, Olli-Matti, Lapua
Tihinen, Peter Sebastian, Vaasa
Tuomaala, Erkki Juhani, Vaasa

Rakennus- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK)
Gauffin-Kauste Niki Gunnar, Mustasaari
Ijäs, Tanja Maria, Kerava
Perälä, Timo Johannes, Lapua
Puustelli,  Matti Kalevi, Vaasa

Sähkö ja automaatiotekniikka, insinööri (AMK)
Esko, Erkki Juhani, Laihia
Kari, Tapio Juhani, Kauhava
Korpi, Jouko Juhani, Nurmo
Koskela, Veli-Jussi, Vaasa
Lantela, Jarno Jari, Vaasa
Perälä, Pertti Juhani, Ilmajoki
Pukkinen, Jyri Kyösti, Ylistaro
Rosenberg, Janne Markus, Vaasa
Torvinen Toni Mikko Kristian, Salo
Tähtinen, Antti Olavi, Evijärvi
Viitasaari, Esko Juhani, Seinäjoki

_______

27.5.2005

K
one- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)
Hautala, Jarkko Juhani, Vaasa
Helin, Jarkko Aulis, Karstula
Honkala, Markus, Kokkola
Ikola, Ari Pekka, Lapua
Isoniemi, Niko Tapio, Vaasa
Kari, Jani Matti, Soini
Karvala, Matti Hermanni, Lapua
Kirvesmäki, Heikki Immanuel, Alavus
Koski, Jarmo Juhani, Seinäjoki
Linna, Jukka Risto Antero, Vaasa
Mäki, Janne Matias, Ylihärmä
Mäkynen, Jouni Jalmari, Lapua
Männikkö, Juha Matti, Vimpeli
Niemelä, Petri Mikael, Vaasa
Niemi, Tarmo Johannes, Alavus
Nygård, Janne-Matti, Vimpeli
Ojala, Juho, Ylihärmä
Peltola, Antti Hannu, Vaasa
Perälä, EskoMartti, Lapua
Puronvarsi, Juha-Matti Jaakko, Alahärmä
Rajala, Reima Juhani, Laihia
Rantala, Marko Tapani, Kauhava
Siimes, Teemu Allan, Vaasa
Takala, Marko Juho Oskari, Lapua
Yliselä, Mikko Antero, Nurmo

Elektroniikka ja tietotekniikka, insinööri (AMK)
Aho, Jussi Johannes, Oulu
Haapamäki, Harri Ilmari, Kauhava
Hietaniemi, Tuomas Tapani, Perho
Jakku, Lauri Aukusti, Oulu
Koivuniemi, Vesa Antero, Vaasa
Luomanen, Petri Juhani, Alahärmä
Martikainen, Hannu Severi, Laihia
Muurimäki, Rami Sakari, Kauhava
Mäenpää, Mikko Petteri, Vaasa
Paasto, Matti Tapio, Kurikka
Perälä, Juha Antero, Vaasa
Pirttinen, Petri Antti-Juhani, Vaasa
Puikkonen, Marko Petteri, Vaasa
Röyskö, Raine Kristian, Ilmajoki
Seppälinna, Janne Antero, Vaasa
Snygg, Roy Benny, Mustasaari

Tietotekniikka, insinööri (AMK)
Alho, Elina Anneli, Kokkola
Jukkala, Veijo Tapio, Vimpeli
Korkeatupa, Minna Maarit, Alahärmä
Kulkula, Petteri Johannes, Nurmo
Kuusisto, Taina Emilia, Kauhajoki
Mäkelä, Harri Juhani, Vaasa
Nevalainen, Petri Antero, Lohja
Nurmenrinta, Jari Pekka Ilmari, Laihia
Vähäkuopus, Juha Petteri, Rovaniemi
Öström, Toni Kristian, Vaasa

Information Technology, Bachelor of Engineering
Chen, Shi, Kiina
Ding, Fang, Kiina
Grädler, Mathias Paul, Saksa
He, Wei, Kiina
Männikkö, Jukka, Seinäjoki
Maung, Yan Naing, Maynmar
Meng, Wang, Kiina
Storholm, Jonas, Pedersöre
Wang, Wei, Kiina
Wang, Yan, Kiina
Wilhelmsson, Sebastian Andreas, Vaasa
Wu, Di, Kiina 
Wu, Mojun, Kiina
Xu, Lei, Kiina
Zhao, Ying, Kiina
Zhao, Yinji, Kiina

Rakennus- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK)
Kekarainen, Ari Kalevi, Ylistaro
Nikkola, Olli Matias, Seinäjoki
Partanen, Antti Aleksanteri, Vaasa

Rakennustekniikka, insinööri (AMK)
Back, Harri Markus, Vaasa
Haapala, Juha Pekka, Lapua
Hasunen, Teijo Jyrki Anssi, Vähäkyrö
Louko, Arto Johannes, Helsinki
Marttila, Jenni Susanna, Vaasa
Niemi, Juha-Matti Antero, Vaasa
Salmi, Lauri Tapio, Kuopio
Tuononen, Tapani Raineri, Helsinki

Ympäristöteknologia, insinööri (AMK)
Aho, Marke Irmeli, Kokkola
Huttula, Jenni Katariina, Alajärvi
Laine, Mikko Johannes, Vaasa
Linnala, Anu Maarit, Kalajoki
Männikkö, Elina Marja, Seinäjoki
Palola, Joni Mikael, Lohtaja
Puntola, Sanna-Leena, Hämeenlinna
Tuominen, Hanna Kristiina, Vaasa
Välimäki, Martti Sakari, Seinäjoki

Sähkö- ja automaatiotekniikka, insinööri (AMK)
Hanka, Tero Petri, Vaasa
Hietakangas, Jukka Mikael, Ylihärmä
Koivusalo, Jyrki Kari Matti, Ylistaro
Kujamäki, Matti Jaakko, Vaasa
Miettinen, Heikki Olavi, Vantaa
Mäyrä, Hannu Tapani Raahe
Nurminen, Juha Petteri Vähäkyrö
Ollila, Tommy Martin Roland, Kristiinankaupunki
Pihlaja, Juhani Mikael, Vaasa
Siekkinen, Jarkko Markus Antero, Seinäjoki
Smeds, Kimmo Anders Johan, Vaasa
Virrankoski, Mikko Jussi, Lapua
Vuorela, Mika Jaakko, Jalasjärvi

Sähkötekniikka, insinööri (AMK)
Närvä, Tuomo Juha, Jurva 
Vesala, Jussi Sakari, Kauhava
Västinsalo, Hannu Ilmari, Kuortane

Talous ja hallinto, tradenomi
Björlin Miikka Mikael, Vaasa
Kalliokoski Katja Pauliin, Kaustinen

Liiketalous, tradenomi
Ihanamäki, Jari Heikki, Vaasa
Luopa, Minna Marjatta, Teuva
Nukala, Hannele Päivikki, Alahärmä
Pekkinen, Merja Elina, Vihanti
Savolainen, Tea Maria, Vaasa
Suokko, Seija Marita, Lapua
Tikkanen, Pirjo Helena, Mustasaari
Toppinen, Heli Elisabet, Vaasa
Tsupukka, Pertti Eerikki, Jurva
Valkosalo, Johanna Pauliina, Nurmo
Äyri, Heidi-Maria Louise, Vaasa

Ekonomi och förvaltning, tradenom
Herrgård, Johan Mikael, Korsholm
Lindell, Nina-Marie, Vasa

Företagsekonomi, tradenom
Anderssén, Jonas Karl Mikael, Pedersöre
Backman, Johanna Maria, Kronoby
Bonds, Johanna Mathilda, Jakobstad
Bränn, Patricia Helena, Nykarleby
Brännkärr, Patricia Eva-Lotta, Nedervetil
Ehrström, Kristin Anne-Marie, Vörå
Forsbacka, Malin Kristina, Nykarleby
Mäkiranta, Jussi Mikael, Kauhajoki
Näse, Christian Carl Magnus, Pedersöre
Silfver, Pernilla Yvonne Elisabeth, Malax
Smeds, Kajsa Johanna, Vasa
Snellman, Urban Sven Simon, Pedersöre

Aussenhandel und Marketing, tradenomi
Alanko, Esa Henrik, Tampere
Kivistö, Katja Maria, Helsinki
Mäkelä, Tapio Martti Juhani, Oulu
Palttala, Maria Johanna, Vaasa
Skutnabba, Ida Elina, Kronoby

International Business, Bachelor of Business Administration
Chen, Bei, Vaasa/Kiina
Turjanmaa, Iris Inkeri, Tampere

Tietojenkäsittely, tradenomi
Alanne, Tuuli Susanna, Turku
Höckert, Ann-Catrine, Korsholm
Isoniemi, Kari Ilmari, Vaasa
Korpela, Terhi Elina, Isokyrö
Rundgren, Jenni Pauliina, Oulu
Seppälä, Tanja Karoliina, Tampere
Soukka, Pentti Matias, Alavus
Vanha-Viitakoski, Tuomo Hannes, Vaasa

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohto, restonomi (AMK)
Aikkola, Antti Robert Juhani, Vaasa
Imppola, Katja Susanna, Vaasa
Torniainen, Annika Kristiina, Vaasa

Hoitotyö, terveydenhoitaja (AMK)
Borg, Anna-Leena, Vaasa
Krooks, Tiia Tuulikki, Vaasa
Lähdemäki, Sari Maarit, Kortesjärvi
Ritola, Marianne Susanna, Lapua
Taittonen, Sini Maria, Vaasa
Paavola, Satu Annika, Lapua

Hoitotyö, terveydenhoitaja (AMK) ja sairaanhoitaja (AMK)
Jaaksi, Sanna Maria, Vaasa
Joutsen, Hanna-Mari, Vaasa
Kangasluoma, Mikko Juhani, Vaasa
Korpi, Kaija Maarit, Vöyri
Korpi-Käkelä, Päivi Elina, Kurikka
Koukkunen, Tarja Helena, Laihia
Lehto, Heidi Maaret, Lahti
Munck, Kristiina Orvokki, Vaasa
Muurimäki, Taina Maria, Ylistaro
Möykky, Johanna Marketta, Kristiinankaupunki
Nortunen, Annukka, Vaasa
Suomela, Michaela Maria, Vaasa
Takamaa, Tiina Inkeri, Vähäkyrö
Ylihaavisto, Suvi Pauliina, Vaasa

Sosiaaliala, sosionomi (AMK)
Mertanen, Jaana Marika, Vaasa

----

Lisäksi tekniikan ja  liikenteen sekä sosiaali- ja terveysalan yksiköissä on suoritettu erikoistumisopintoja seuraavasti:

Mobiiliteknologian erikoistumisopinnot (20 ov)
Juuti, Ari Tapani, Vaasa
Kaurila, Juha Kristian, Vaasa
Karvonen, Petra Marjatta, Vaasa
Tyynismaa, Mika Jorma Erkki, Laihia

Leikkaus-, anestesia- ja tehohoitotyön erikoistumisopinnot (20 ov)
Hämeenniemi, Jaana Elisabet, Helsinki
Kohtamäki, Kati Irmeli, Lapua
Kortelainen, Ella Marjatta, Vaasa
Kvis, Pernilla Catharina, Kristiinankaupunki
Nummela, Anna-Leena Sonja, Kristiinankaupunki
Palasmaa, Arja Aulikki, Ähtäri

Takaisin