Ajankohtaista

Uusia ammattikorkeakoulututkintoja 28.1.-25.2.2011

Julkaistu 2011-02-28 08:44:14 EET.

25.2.2011

Rakentamisen koulutusohjelma, Insinööri (ylempi AMK)
Raja-aho, Jukka-Pekka Vaasa

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi (ylempi AMK)
Nygård Miia Susanne Elisabeth, Närpiö
Säisä Santtu Olavi, Mustasaari

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Kivelä-Anttila Katri Johanna, Vaasa
Pajuluoma Arja Tuulikki, Vaasa
Viertoma Heidi Tuulia, Ilmajoki

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, Tradenom
Bjon Malin Johanna, Karleby
Grönlund Anna Larissa, Vasa
Helsing Joel Miika Johannes, Vasa
Jåfs Jannike Maria, Vasa
Lönnbäck Jesper Karl Martin, Karleby     

Degree Programme in International Business, Bachelor in Business Administration
Härmä Olli Pekka, Vantaa
Luoma Sari Katariina, Vaasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi
Öström Riikka Elina, Vaasa

Hotel and Restaurant Business, Bachelor in Hospitality Management
Koivusalo Katja Maria, Barcelona

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)
Ainassaari Mira Susanna, Vaasa
Ciccarelli Reetta Kaisa, Jyväskylä
Laitinen Laura Annukka, Vaasa
Nieminen Essi Mirjami, Vaasa
Rautakangas Anu Laura Maria, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Haapakoski Mari Pauliina, Vaasa
Norrgård Kjell Håkan, Mustasaari
Peltola Marjo Tuulikki, Laihia
Ylänen Heli Elina, Kurikka

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Käräjämäki Kaisa Maija Hannele, Mustasaari
Pahkala Timo Markus, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Isa Hidajete, Vantaa
Karjanlahti Ville Oskari, Vaasa
Perkiö Jani Matti, Vaasa

28.1.2011

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Dalkvist Tarja Tuulikki, Vaasa

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, Tradenom
Prest Simon Wilhelm, Karleby
Rosengård Patricia Marie, Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor in Business Administration
Karivainio Tytti Henriikka, Helsinki
Liinamo Ilkka Juhani, Helsinki
Prah Matilda, Espoo
Quan Xueying, Vaasa (China)

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Sampo Sonja Annikki, Tampere

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Cai Junbo, Vaasa
Wambari Adrew Peter Mwaura, Vaasa
Wandati Richard Kagia, Kenia

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Jussila Janne Artturi, Laihia

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Hanhila Mika Markus, Vähäkyrö
Kanko Lasse Juhani, Kauhajoki

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Grbic Almir, Vaasa

Takaisin