Ajankohtaista

Uusia ammattikorkeakoulututkintoja 19.12.2014

Julkaistu 2015-01-08 09:27:44 EET.

Seuraavat Vaasan ammattikorkeakoulun opiskelijat ovat suorittaneet syksyn 2014 aikana ammattikorkeakoulututkinnon.

Valmistuneet 26.9.2014

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)
Latomaa Aki Ilmari, Toholampi

Rakennustekniikka, insinööri (AMK)
Turja Jyri Samuel, Lapua
                                                
Liiketalous, tradenomi (AMK)
Latvakoski Tanja Riikka, Helsinki
Myllylahti Minna Kristiina, Haapajärvi

Företagsekonomi, tradenom (YH)
Klemets Jessica Elisabet, Korsholm

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration (BBA)
Koos Larissa Anna, Mosbach
Uddin Md. Mezba, Vaasa

Valmistuneet 31.10.2014

Rakennustekniikka, insinööri (AMK)
Englund Carl Michael, Vaasa
Siirilä Aki Kalevi, Kokkola
                
Tietotekniikka, insinööri (AMK)
Savikko Vesa Antero, Vaasa    

Tietojenkäsittely, tradenomi (AMK)
Saarela Jussi Toni Ilari, Vaasa

Liiketalous, tradenomi (AMK)
Lehto Minna Sofia, Vaasa
                               
Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)
Kivimäki Miia Sofia, Vaasa

Valmistuneet 28.11.2014

Tietotekniikka, insinööri (AMK)
Rönnqvist Janne Johannes, Vaasa    

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Information Technology
Ambaye Michael Afework, Vaasa/Etiopia

Liiketalous, tradenomi (AMK)
Kannasto Katri Mirjami, Vaasa

Företagsekonomi, tradenom (YH)
Krooks Linus Kenneth, Vasa

Matkailu, restonomi (AMK)
Nätkinniemi Marja Susanna, Vaasa

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management
Boyarkina Anastasia, Venäjä

Valmistuneet 19.12.2014

Tietotekniikka, insinööri (AMK)
Aho Mika, Vaasa
Isokangas Erno Kalervo, Seinäjoki
Lehtonen Samu Juhani, Parkano

Sähkötekniikka, insinööri (AMK)
Chandraruban Tharmaratnam, Vaasa
Lindroos Kari Olavi, Vaasa
Matilainen Jari Juhani, Laihia
Åkerfelt Mika Kristian, Mustasaari

Konetekniikka, insinööri (AMK)
Kitti Sanna Katriina, Vaasa
Lärka Johnny Mats Valdemar, Pietarsaari

Rakennustekniikka, insinööri (AMK)
Kangas Esa Kristian, Peräseinäjoki
Kangastupa Marja Leena, Seinäjoki
Kankaanpää Hannu Eemeli, Vaasa
Mutanen Joni Johannes Kristian, Kankaanpää
Orava Mikko Matias, Vaasa

Ympäristöteknologia, insinööri (AMK)
Eerola Jenny Eveliina, Mustasaari

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Information Technology
Mahamoed  Sami Mahamoud, Vaasa
Tefu Lin, Vaasa

Mechanical Engineering, Joint Degree Energy Management
Oduro William Apotogse, Vaasa
Tawiah Gabriel Tetteh, Vaasa
Boussamba Massoussa Jodd Guenole, Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)
Badicheva Maria, Raahe
Hakala Elina Marjaana, Vaasa
Hakala Tiialeena Susanna, Vaasa
Haronoja Tuulia Krista Sofia, Sastamala
Haukipuro Henriikka Maria, Vaasa
Hautala Jenni Heidi Janika, Jyväskylä
Hirvonen Jaro Tuomas, Lapua
Hosionaho Virpi Helena, Nivala
Häkkinen Ida Maria, Vaasa
Isaksson Heidi Anneli, Vaasa
Janhunen Marjo Eveliina, Vaasa
Kankaanpää Tomi Johannes, Kauhava
Keski-Korpela Kaisa Reetta, Vaasa
Kjellman Laura Elina, Vaasa
Korkala Teresa Karoliina, Oulu
Mannermaa Anni Inkeri, Vaasa
Mähönen Noora Elisa, Tampere
Mäkelä Tero Sakari, Vaasa
Mäntysalo Ritva Maire Anita, Seinäjoki
Niemi Saija Anniina, Vimpeli
Nurminoro Eetu Jonne Mikael, Vaasa
Pakanen Miia Tuulia, Oulu
Peltokangas Veikko Johannes, Vaasa
Pihlajamäki Marjo Pauliina, Isokyrö
Salo Sonja Sofia, Vaasa
Sihto Angela, Vaasa
Sorvoja Tiina Liisa, Vaasa
Tuomaala Tiia Pauliina, Vimpeli
Tuomiharju Lauri Johannes, Vaasa
Uusi-Kyyny Kirsi Marja Anneli, Vaasa
Vapaavuori Janica Mikaela, Vaasa
Varpula Jaakko Herman, Vaasa
Viitala Jenni Katriina, Vaasa
Väljä Sonja Pirita, Vaasa
Wahls Mia Katarina, Mustasaari
Wenell Anni Marita Vilhelmiina, Vaasa
Yli-Karhu Heidi Sofia, Vaasa
Ylinen Iina Kristiina, Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)
Aarnivala Oula Pietari, Vaasa
Ahola Mari Johanna, Seinäjoki
Ala-Hakkola Anu Martta Johanna, Seinäjoki
Annala Ida-Maria, Vaasa
Arpiainen Anna-Reetta Pauliina, Vaasa
Beijar Annika Karoliina, Vaasa
Hakamaa Reetta Leena, Kauhajoki
Harju Henna Maria, Vaasa
Jaakkola Janika Alexandra, Kristiinankaupunki
Karhu Tanja Heini Anniina, Laihia
Kartaslammi Annika Kristiina, Parkano
Kivelä Henna Maarit Hannele, Virrat
Kulju Riina Maria Annikki, Ruovesi
Kunnari Taru Tuulia Helena, Kauhava
Kuusela Natalia Anniina, Vaasa
Lankinen Vili Valtteri, Tampere
Lämpsä Anu Inkeri, Vaasa
Makkonen Hannele Johanna, Laihia
Metsänranta Henni Maaria, Vaasa
Mäkiranta Amanda Marjaana, Jalasjärvi
Niemistö Mari Susanna, Vaasa
Olkkonen Pekka Samuli, Ylivieska
Perälä Marjaana Sofia, Vaasa
Pessi Julia Maria, Vaasa
Pohjonen Pirkko Aino Marjatta, Alavus
Saarikangas Meri, Vaasa
Samppala Elina Kristina, Seinäjoki
Söderkultalahti Niina Kristiina, Seinäjoki
Tuomiaho Sanni Maria, Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sairaanhoitaja (YAMK)
Barkholt Inge-Brit, Mustasaari
Karinkanta Sonja Kaarina, Vaasa
Nissilä Sari Katariina, Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, terveydenhoitaja (YAMK)
Huovari Sanna Helena, Sievi
Köykkä Marjo Kristiina, Lapua

Liiketalous, tradenomi (AMK)
Herrgård Teija Monika, Vaasa
Hiipakka Mikko-Oskari, Vaasa
Järvinen Vili Juhani, Mänttä-Vilppula
Känsäkangas Sonja Susanna, Vaasa
Leppälä Eero Juhani, Jalasjärvi
Vares Jonne Juhani, Vaasa
Vesterlund Emilia Hannele, Vaasa

Företagsekonomi, tradenom (YH)
Dahl Ida Johanna, Karleby
Wiss Alexandra Birgitta, Kronoby
Österholm Thomas Kim Mikael, Vasa

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)
Assasi Sami Arash, Hollola
Kaunio Jonna Elisa, Vaasa
Kotilainen Sanna-Mari Eveliina, Vaasa
Lampimäki Tami Mikael, Alajärvi
Nousiainen Henri Nils Aulis, Vaasa
Perttu Aki Juho Jaakko, Vaasa
Pynttäri Henna Miriam, Vaasa
Sillanpää Otto Hermanni, Vaasa
Viita Tanja Annika, Laihia

Utbildningsprogrammet informationsbehandling, tradenom (YH)
Holmstedt Jesper Mats Börje, Jakobstad
Marttila Teemu Aleksanteri, Vasa
Metsäranta Robert, Vasa
Nyberg Johanna Marina Terese, Närpes
Nykvist Christoffer Luis Felipe, Jakobstad
Stenbäck Sandra Alice, Närpes
             
Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration (BBA)
Baki Borbala, Unkari
Giau Vo Thi Thanh, Vaasa (Vietnam)
Kimani Antony, Vaasa (Kenia)
Lappalainen Joni Pekka Mikael, Vaasa
Nyberg Henri Juhana Aleksanteri, Vaasa
Soinsaari Anssi Elmeri, Vaasa

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management
Backlund Jonas Kjell-Erik, Mariehamn
Kharel Ashok, Nepali

Hotell- och restaurangbranchen, restonom (YH)
Kevin Anna Anita Emilia, Vasa
Sten Emilia Veronica, Korsholm
Söderblom Fanny Ene Erika, Pargas
Söderholm Sofia Birgitta, Larsmo

Hotelli- ja ravintolapalvelut, matkailu, restonomi (AMK)
Annola Emma-Lotta Eveliina, Vaasa
Hollanti Maria Sofia, Oulu
Humalamäki Sini Anne-Marjukka, Nivala
Lehtonen Riikka, Tampere
Leppälä Susanna Maria, Jalasjärvi
Långnabba Susanna Maria, Vaasa
Nåhls Nita Henrietta, Vaasa
Pellinen Mia Karoliina, Kokkola
Saari Eveliina Mirka Maaria, Vaasa
Sundberg Tuula Hilkka Marketta, Seinäjoki

Takaisin