Ajankohtaista

Ammattikorkeakoulututkintoja 1.1.-31.5.2011

Julkaistu 2011-06-06 13:03:59 EEST.

27.5.2011

Rakentamisen koulutusohjelma, Insinööri (ylempi AMK)
Mannersuo Jarkko Samuli, Seinäjoki

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi (ylempi AMK)
Lillbacka Kati Maarit, Vaasa
Luoma Marita Eliisa, Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Carlsson Tomas Matias, Kokkola

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, Sosionomi (ylempi AMK)
Backlund-Enges Susanna Maria, Vaasa
Jäntti Tuula Kaarina, Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Abdulrahman Zuberu, Vaasa
Ahmad Rizwan, Helsinki
Ahmad Saeed, Vantaa
Ashong Godwin Tawiah, Espoo
Aworanti Temitope Olayemi, Vaasa
Huo Peng, Vaasa
Olufowobi Lawal Oluwole, Vaasa
Wang Hanxi, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri AMK
Ala-Rantala Niko Erkko, Lapua
Hissa Esa Kalervo, Isokyrö
Koivisto Juha Erkki, Vaasa
Lundström Robert Johan, Mustasaari
Mäkinen Katri Susanna, Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri AMK
Elomaa Mikko Johannes, Tervajoki
Filppula Janika Kristiina, Teuva
Haapala Hermanni Jaakko Juhani, Savonlinna
Havina Aliina Maria Elisabet, Isokyrö
Jaakkola Jarno Juhani, Soini
Karri Lauri Matias, Vaasa
Karvonen Antti Mikael, Oulu
Kasi Marika Emmi-Sofia, Laihia
Kokkinen Noora Eveliina, Mustasaari
Korpela Pasi Olavi, Veteli
Kujanpää Matti Väinö Juhani, Seinäjoki
Minkkinen Joonas Otto, Jyväskylä
Pihlajamäki Pekka Antero, Vaasa
Pöllä Jussi Tapani, Kannus
Raittila Susanna Maarit, Teuva
Rasku Teppo Tapani, Vaasa
Salmela Janne Kalevi, Halsua
Savela Jari Antero, Vaasa
Soinu Veli-Matti Juhani, Laitila
Tuomela Sini Jasmin, Pori
Tuori Ilona Susanna, Laihia
Vaho Elisa Maria, Karvia
Vares Joni Jermu Juhani, Raahe

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri AMK
Esala Juha Tapio, Vaasa
Knuutti Olli Tuomas, Vaasa
Kuivila Toni Valtteri, Vaasa
Niemi Jere Petteri, Tampere
Nyysti Juha-Matti Johannes, Laihia
Peltoniemi Pekka Matias, Vaasa
Penttilä Otto Johannes, Kurikka
Pihlajamäki Minna Maria, Laihia
Rajamäki Juho Jaakko Kalevi, Laihia
Rauhala Harri Mikael, Vaasa
Yli-Hannuksela Juho Lauri Jaakko, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri AMK
Kallio-Kokko Tuomo Albert, Kauhajoki
Nurmi Petteri Olavi, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri AMK
Heikkilä Sonja Annastiina, Vaasa
Kattilakoski Ilkka-Matti, Vaasa
Nylund Maiju Johanna, Tampere
Vainio Salla-Maija Serafia, Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Antila Henri Johannes, Vaasa
Antila Niina Johanna, Jalasjärvi
Eloniemi Mari Susanna, Seinäjoki
Järviniemi Anu Päivi Irmeli, Seinäjoki
Kangasniemi Anna Maria, Vaasa
Kankaanpää Niina Katariina, Vaasa
Lehtipää Jenna Maria, Mustasaari
Leppilahti Mira Taru Kaarina, Laihia
Mäkinen Ulla Leena, Vaasa
Paananen Minna Maria, Helsinki
Salminen Johanna Riitta Pauliina, Vaasa
Syrjänen Pasi Unto Tapani, Mänttä
Välimaa Johanna Kristiina, Vaasa

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, Tradenom
Hoxell Malin Janina Patricia, Kristinestad
Högnäs Martin Gustav Erik, Kronoby
Koskinen Staffan Andreas, Karleby
Käldström Emma Maria, Pedersöre
Malmsten Ida Josefin, Malax
Nilsson Sofia Johanna, Vasa
Norrlin-Asplund Maria Teresia, Korsholm
Nylund Maria Johanna Therese, Närpes
Nyman Marie Christine, Vasa
Nyström Malin Alexandra Maria, Korsholm
Rönnbacka Johanna Camilla, Jakobstad
Salo Hanna Louise, Vasa
Salo Magnus Sebastian, Vasa
Sillanpää Kristian Andreas, Kristinestad
Sund Jannica Maria, Korsholm
Wesander Tony Raymond, Närpes
Wörlund Kristoffer Kurt Wilhelm, Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Le Phan Cam Tu, Helsinki (Vietnam)

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi
Juhanpelto Aku Aleksi, Vaasa
Ritala Matti Juhani, Vaasa
Räsänen Joni Tapio, Vaasa

Utbildningsprogrammet informationsbehandling, Tradenom
Forsman Jean Christoffer, Vasa
Martens Lisa Marie, Korsholm

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi (AMK)
Arceusz Sylwia Maria, Vaasa (Puola)
Lithén Annika Helena, Vaasa
Tolonen Tuuli Maija, Helsinki    

Utbildningsprogrammet Hotell- och restaurangbranschen, Restonom (YH)
Bertlin Jannika Carola, Korsholm
Granholm Heidi Maria, Vasa
Selin Jutta Maria Mikaela, Lojo
Sjöberg Johanna Viola, Vasa    

Utbildningsprogrammet turism, Restonom (YH)
Båtmästar Malin Yvonne, Korsholm

Hotel and Restaurant Business, Bachelor in Hospitality Management
Kivenmäki Marja Helena, Kittilä
Niinimaa Elisa Irmeli, Tampere

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management
Ober Martina, Vaasa (Germany)
Päivärinta Petra Ilona, Kurikka

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Aalto Tero Juhani, Kokkola
Ala-Kokko Henna Maaret, Vaasa
Ekholm Jamina Susanna, Vaasa
Harju Maria Emilia, Kauhajoki
Harju Pauliina Annika, Vaasa
Hietaharju Riika Maria, Kokkola
Hämeenniemi Juha Tuomas, Seinäjoki
Jaakkola Antti Eero Matias, Vaasa
Juntunen Ville Valtteri, Vaasa
Karvinen Linda Orvokki, Isokyrö
Kortelainen Nea Maurita, Vaasa
Kuja-Kyyny Jaana Anneli, Kauhajoki
Kurunsaari Jenni Katariina, Vaasa
Majamäki Marjaana Elisa, Vaasa
Mattila Mika Matias, Kauhava
Mietola Jenna Maria Liisa, Vaasa
Peltonen Tiina Marisa, Vaasa
Perjus Kirsi Ulrika, Vaasa
Phillips Tarja Kristiina, Vaasa
Rytkönen Nina Katriina, Tornio
Willgrén Emilia Vilhelmiina, Tampere
Ågrén Heidi Emilia Katariina, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)
Björklund Anna Rebekka, Vaasa
Hannelin Eeva-Kaisa Marita, Vähäkyrö
Hautamäki Hanna-Mari Kaarina, Vaasa
Kangastupa Sonja Anneli, Evijärvi
Korpela Heta-Johanna Kyllikki, Vaasa
Lindell Kristiina Anneli, Tampere
Nikkola Maiju Aino Henriikka, Vaasa
Patinen Taru Maria Johanna, Vaasa
Rautiainen Elli Inkeri, Seinäjoki
Riiki Anniina Heidi Maria, Mustasaari
Sillanpää Jonna Marjut, Kurikka
Terinkoski Tuulia Aleksia, Turku
Vänttilä Marjaana Tuulia, Tampere

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
Brundirks Sanna Marjaana, Merijärvi
Gullman Teemu Petteri, Vaasa
Niare Jaana Marjatta, Vaasa
Salmela Anu Laura, Halsua

Lisäksi erikoistumisopintoja seuraavasti:

Perioperatiivinen hoitotyön erikoistumisopinnot

Sandelin Päivi Marjut Johanna, Vaasa

Isännöitsijän erikoistumisopinnot
Aho Heli Johanna, Vaasa
Haapala Jouko Juhani, Teuva
Karppinen Jaana Elina, Vaasa
Katajisto Visa Veli Kalevi, Mustasaari
Lehtimäki Tapio Antero, Vaasa
Pajala Leif Juhani, Mustasaari
Pehkonen Sami Petteri, Vaasa
Ranne Juha Marko, Laihia
Torkko Sanna Elina, Laihia

29.4.2011

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Seijari Teija Maritta, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom
Kallio Jenna Sofia, Vasa
Kastus-Dalloul Malin Erica, Vasa
Vargas Lorena Paz, Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Kankaanpää Suvi Helena, Vaasa

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi
Houtsonen Niina Susanna, Pietarsaari

Hotel and Restaurant Business, Bachelor in Hospitality Management
Mfinanga John Samwel, Tampere

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Korri Minna Maria, Kurikka
Kurki Henni Annukka, Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
Viertokangas Jenni Sofia, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma
Luoma Mikko Tapio, Kauhava

Rakennustekniikan koulutusohjelma
Kivimäki Juha Petteri, Vaasa

Sähkötekniikan koulutusohjelma
Saloranta Satu Kirsi-Maria, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma
Honkaranta Jaakko Samuli, Vaasa
Liminka Jyri Tapio, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma
Rantala Heli Maria, Vaasa

25.3.2011

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Bäckman Kari Erik, Vaasa
Huhta Ilkka Juhani, Kokkola
Kaustinen Heidi Maria, Mustasaari
Lakaniemi Joni Kristian, Vimpeli
Paajanen Tuomas Kristian, Espoo
Palomäki Elina Maarit, Vaasa
Pastinen Hannu-Pekka Johannes, Kirkkonummi
Vuohelainen Ville Antti, Kurikka
Tikkanen Asta Emilia, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom
Bergdal Minna Charlotta, Kronoby
Eliasson Karin Charlotta, Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Gabienu Sokpe Francis, Vaasa (Ghana)

Utbildningsprogrammet informationsbehandling, Tradenom
Torp Mikael Hans Johan, Pedersöre

Hotel and Restaurant Business, Bachelor in Hospitality Management
Ahonen Minna Tiina Irmeli, Kuopio

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Haavisto Jannina Johanna, Vaasa
Meriruoho Päivi Susanna, Vaasa
Vestermark-Suksi Eija Johanna, Vaasa

Degree Programme in Information Technology
Gamor Eric, Ghana

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma
Haapsaari Ilkka Teemu Sakari, Laihia
Kuusisto Tuomas Matti Juhani, Kurikka
Niemi Marko Tapani, Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma
Rodén Jani Kristian, Helsinki

Sähkötekniikan koulutusohjelma
Tamssi Ville Sakari, Jurva

25.2.2011

Rakentamisen koulutusohjelma, Insinööri, ylempi amk
Raja-aho Jukka-Pekka, Vaasa

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi, ylempi AMK
Nygård Miia Susanne Elisabeth, Närpiö
Säisä Santtu Olavi, Mustasaari

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Kivelä-Anttila Katri Johanna, Vaasa
Pajuluoma Arja Tuulikki, Vaasa
Viertoma Heidi Tuulia, Ilmajoki

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, Tradenom
Bjon Malin Johanna, Karleby
Grönlund Anna Larissa, Vasa
Helsing Joel Miika Johannes, Vasa
Jåfs Jannike Maria, Vasa
Lönnbäck Jesper Karl Martin, Karleby

Degree Programme in International Business, Bachelor in Business Administration
Härmä Olli Pekka, Vantaa
Luoma Sari Katariina, Vaasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi
Öström Riikka Elina, Vaasa

Hotel and Restaurant Business, Bachelor in Hospitality Management
Koivusalo Katja Maria, Larsmo (Barcelona)

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)
Ainassaari Mira Susanna, Vaasa
Ciccarelli Reetta Kaisa, Jyväskylä
Laitinen Laura Annukka, Vaasa
Nieminen Essi Mirjami, Vaasa
Rautakangas Anu Laura Maria, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Haapakoski Mari Pauliina, Vaasa
Norrgård Kjell Håkan, Mustasaari
Peltola Marjo Tuulikki, Laihia
Ylänen Heli Elina, Kurikka

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Käräjämäki Kaisa Maija Hannele, Mustasaari
Pahkala Timo Markus, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Isa Hidajete, Vantaa
Karjanlahti Ville Oskari, Vaasa
Perkiö Jani Matti, Vaasa

28.1.2011

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Dalkvist Tarja Tuulikki, Vaasa

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, Tradenom
Prest Simon Wilhelm, Karleby
Rosengård Patricia Marie, Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor in Business Administration
Karivainio Tytti Henriikka, Helsinki
Liinamo Ilkka Juhani, Helsinki
Prah Matilda, Espoo
Quan Xueying, Vaasa (China)

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Sampo Sonja Annikki, Tampere

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Cai Junbo, Vaasa
Wambari Adrew Peter Mwaura, Vaasa
Wandati Richard Kagia, Kenia

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Jussila Janne Artturi, Laihia

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Hanhila Mika Markus, Vähäkyrö
Kanko Lasse Juhani, Kauhajoki

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Grbic Almir, Vaasa

Takaisin