Ajankohtaista

Ammattikorkeakoulututkintoja 27.1-18.6.2012

Julkaistu 2012-06-20 08:11:21 EEST.

18.6.2012

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Koskinen Toni Erik, Vaasa
Martikainen Atte Oskari, Vaasa
Ropponen Mikael Andreas, Vaasa
Ruotsala Kalle Heikki, Vaasa
Valli Joona Jaakko, Lapua

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Grönfors Simo,  Mustasaari
Silorinne Suvi Johanna, Isokyrö

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Pernu Niko Johannes, Kempele

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Huhtakallio Timo Juhani, Vaasa
Isosävi Jussi Iivari, Saarijärvi
Kallunki Joni Juhani, Espoo
Karvonen Risto-Matti Tapani, Vaasa
Kivioja Kimmo Veikko Johannes, Vaasa
Tuori Jussi Antero, Vaasa
Valtari Jussi Matti Johannes, Seinäjoki
Åkerholm Jan Sanfrid, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Kangasniemi Nina Maria, Vaasa
Nyman Jan Kristian, Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Ahlqvist Maria Katri-Helen, Vaasa
Alho Noora Emilia, Vaasa
Karra Annika Henrietta, Vähäkyrö
Katila Tuomas Eerikki, Laihia
Kokko Tiina Maria, Seinäjoki
Korkiamäki Suvi Maria, Ilmajoki
Kuntsi Henna-Maija Karoliina, Ähtäri
Miilumäki Katja Elina, Kirkkonummi
Ni Zheng, Helsinki
Ojanen Sari Katriina, Tampere
Peltoniemi Silvia Anette, Kurikka
Suorsa Sami Markus, Vaasa
Väglund Maaret Ann-Louise, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom

Linde Ida Julia Josefin, Vasa

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi

Dahl Tommi Petri Johan, Vaasa
Linna Nina Maria, Vaasa
Pitkämäki Rami Petteri, Laihia
Ranta Mikko Joonas, Vaasa
Runonen Anni Maria, Vaasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Adeniji Adesanya Samson, Vaasa
Cao Wen, Kiina
He Mengdi, Kiina
Matikainen Jaana Eveliina, Seinäjoki
Nybäck Jakob Wilhelm Johannes, Jakobstad
Nylund Sabina Maria, Nykarleby
Qin Ziyin, Vaasa
Soltani Solmaz, Vaasa
Wang Liang, Kiina
Wang Yuchao, Kiina
Zhang Yu, Kiina

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management

Hämäläinen Emilia Anna Katariina, Vaasa
Kettunen Jenni Johanna, Vaasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi (AMK)
Heikkinen Katariina Elina, Vaasa
Jokinen Tiia Christiina, Pedersöre
Rytikoski Salla Maria, Vaasa

Matkailun koulutusohjelma, Restonomi (AMK)

Valleala Heidi Karoliina, Pietarsaari

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Hakala Niina Mariina, Vähäkyrö
Komsi Essi Päivikki, Vaasa
Moberg Miia Janette, Vähäkyrö
Pohjanniemi Eeva Katariina, Mustasaari

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)

Wik Heini Maria,  Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)

Päivinen Kirsi Sisko Annika, Vaasa

31.5.2012

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Dong He, Kiina

25.5.2012

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, ylempi AMK

Tuononen Maria Helena, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Aronen Joel-Tuomas Antero, Saarijärvi
Hakala Maiju Kristiina, Isokyrö
Jussila Jani Markus, Laihia
Järvinen Joni Juhani, Vaasa
Kohtamäki Ilkka Antero, Ilmajoki
Kuha Marko Olavi, Vaasa
Kuhalampi Jukka Tapani, Kuortane
Marjamäki Piritta Hannele, Laihia
Mäkelä Vesa Petteri, Kurikka
Pajala Juha-Matti Tapani, Vaasa
Pessinen Lauri Olavi, Vaasa
Simelius Markus Petteri, Vaasa
Träsk Anders Juha-Tuomas, Vaasa
Viljanen Janne Tapio, Teuva
Yliselä Antti Tapani, Seinäjoki

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Ameli Wafa, Vaasa
Heiermann Henri Herman, Kokkola
Laiho Ilkka Juhani, Vaasa
Laine Katri Marjaana, Vaasa
Niska Salli Maari, Vaasa
Rintakoski Juho Hermanni, Teuva
Rintapää Tiia Marika, Vaasa
Saksa Juha Antti Matias, Teuva
Sippola Mikko Juhani, Laihia
Rissanen Henri Antero, Espoo
Vetoniemi Suvi Pauliina, Kannus
Virtanen Timo Tapio, Jyväskylä
Ämmälä Tero Mikael, Mustasaari

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Alhomäki Juhani Mikael, Vaasa
Ista Ilkka-Kristian Seppo, Vaasa
Kallio Mari Susanna, Laihia
Kivioja Jarno Samuli, Vaasa
Korpi Riikka Maria, Teuva
Kuusisto Jarkko Reino Mikael, Kauhajoki
Laaksonen Ilkka Mikael, Mustasaari
Peltoniemi Jarno Herman, Vaasa
Puska Janne Tuomas, Laihia
Rabb Niklas Stig Jalmari, Vähäkyrö
Rabb Patrik Jaakko Matias, Vähäkyö

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Kaunio Joni Kristian, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Hangelin Sanna Teresa, Vaasa
Hyyppä Nina Marisa Alli, Isokyrö
Liimatainen Viivi Katriina, Vaasa
Salonen Sanni Alina, Kaustinen
Soidinaho Jonne Martti Jalmari, Seinäjoki
Virtanen Kirsi Marketta, Laihia
Ylirinne Miia Maarit, Kauhava

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering

Fang Xinwei, Vaasa (China)
Gong Pengju, Vaasa (China)
Karki Sanjeeb, Vaasa (Nepal)
Zhao Mingliang, Vaasa (China)

Joint Degree Programme in Energy Management, Bachelor of Engineering

Apreku Michael, Vaasa (Ghana)
Gabienu Francis S., Vaasa (Ghana)
Mounguengui Bello Abdul-Hafeez, Vaasa (Ghana)
Musah Issah, Vaasa (Ghana)
Ocquaye Gideon Nii Nortei, Vaasa (Ghana)
Ofei Frederick Adotey, Vaasa (Ghana)

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Björkgren Sofia Mia Matilda, Kokkola
Harri Maria Teresia Ruusunnuppu, Lieto
Kettunen Hanna Eveliina, Vaasa
Muhebullah Wasima, Vaasa
Perämäki Riitta-Leena Hannele, Vaasa
Roslund Maria Michaela, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom

Höglund Maria Sanni Sofia, Vasa
Mänty Annika Kristina, Malax   
Nissfolk Carolina Jenny Josefina, Närpes
Nylund Olli Johan Matias, Vasa
Salo Jonathan Sven-Kristian, Korsholm
Vistbacka Daniel Mattias, Kronoby
Vägar Sara Linda Maria, Närpes

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi

Klemetti  Antti Tuomas, Vaasa
Koivisto  Markus Christopher, Vaasa
Kujala Pyry-Pekka, Vaasa
Mattsson Sofia Susanna, Vaasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Bui Nghiem Dac Vinh, Vaasa
Gyasi-Mensah Albert, Vantaa
Hu Danna, Vaasa
Ibrahim Musah Donkoh, Vaasa
Kivinen Hennariikka Sofia, Vaasa
Lapioja Anu Elina, Kalajoki
Miyungi Odhiambo Christine Adhiambo, Vaasa
Pesyakova Olga, Vaasa
Segervall Tom Robin, Jakobstad
Sharma Raju, Vaasa
Zhang Xinyan, Vaasa

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management

Okymu Javan Ogunde, Kenya
Dang Thai Ha, Vaasa

Matkailun koulutusohjelma, Restonomi

Bär Annika Eveliina, Virrat
Ekoluoma Tuula Hannele, Vaasa
Qvist Taru Jaana, Oulunsalo
Uutela Emilia Hannele, Seinäjoki

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Autio Heli Kaarina, Vaasa
Brax Jenni-Maria, Vaasa
Heikkilä Heidi Josefina, Vaasa
Kujanpää Mari Katariina, Laihia
Kuusisto Carita Susanne, Laihia
Laitila Satu Maarit, Ilmajoki
Latva-Korpela Essi Rea Sofia, Kurikka
Mäenpää Sami Markus, Alavus
Rautamäki Riku Richard, Kauhava
Rönnqvist Annika Kristina, Vaasa
Siljanen Kaisa Hannele, Vaasa
Sinisalo Essi Elina Wilhelmiina, Vaasa
Storgård Cecilia Marianne, Vaasa
Tantarimäki Miika Kristian, Vaasa
Vaaranmaa Kirsi Johanna, Mustasaari
Varvas Petri Jaakko, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)

Allila Maija Johanna Helena, Laihia
Hatt Ida Johanna, Vaasa
Haukipuro Anna Katariina, Rovaniemi
Hemminki Leena Anneli, Ilmajoki
Kamila Milla Jasmiina, Kauhajoki
Kilpeläinen Riikka Maria, Ilmajoki
Kolehmainen Mira Heidi-Maari, Mustasaari
Kotala Elina Matilda, Lapua
Manner Miia Maria Maaret, Vaasa
Marjamaa Meeri Mirella, Kajaani
Maukonen Johanna Sini Valpuri, Vaasa
Peltola Kirsi Karoliina, Vaasa
Perälä Elina Maria, Tampere
Pitkänen Lotta Sallamaari, Pietarsaari
Sarkkinen Riikka Helena, Ylivieska
Selin Jonna Kirsikka, Vaasa
Sivula Aino Pauliina, Vaasa
Soukka Emilia Amanda, Vaasa
Valli Marja-Liisa, Vaasa
Väli-Torala Jonna Marianne, Alavus

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)

Heinonen Minna Johanna, Vaasa
Matila, Anna Kukka-Maaria, Kauhava
Roive Riikka Emilia, Vaasa

27.4.2012

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Hiipakka Olli-Petteri, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom

Granvik Isabel Marie-Sofie, Nykarleby
Kanttikoski Caroline Ann-Christine, Vörå

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi

Lehtinen Pasi Petteri, Vaasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Adjei Benjamin, Vaasa
Akinyemi Olumide Akindele, Vaasa
Mai Phuong Ha, Vaasa
Mensah David Dadzisode, Vaasa
Odotei Reuben, Vaasa

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management

Virtanen Aino Marjaana, Seinäjoki

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, Terveydenhoitaja (Ylempi AMK)

Saukko Tuulia Päivikki, Laihia

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)

Kurunlahti Salla Airi Maria, Vaasa
Kiviniemi Jenny Elise, Vaasa

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Haverinen Paavo Petteri, Nurmes
Hietaranta Jari Aukusti, Seinäjoki
Kinnunen Kai Aleksi, Ikaalinen
Korpela Teemu Olavi, Ilmajoki
Mäkynen Anssi Juhani, Vaasa
Salmi Jarno Seppo Mattias, Mustasaari

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Savela Hannu Ensio, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Martinvuo-Helo Katri Elina, Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering

Zheng Ying, Vaasa (China)

10.4.2012

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Lintala Jarmo Tuomas, Laihia

30.3.2012

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Hannula Mikko Oskari, Vaasa
Kuutti Janne Petteri, Vaasa
Luoma Satu Marjaana, Vaasa
Mäenpää Tiina Jaana Marjut, Vaasa
Rosenqvist Miia Marjo Anniina, Vaasa
Salonen Jani Juhani, Vaasa
Väre Timo Kalervo, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom

Granfors Thomas Mikael, Vasa
Loo Annika Maria, Korsholm

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)

Hiltula Mari Johanna, Kankaanpää
Murtomäki Tuomas Mikael, Seinäjoki

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Hanka Jenni Emilia, Laihia
Kurikkala Marika Pauliina, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)

Lammi Sanna Maarit Emilia, Isokyrö
Tiitola Anna Emilia, Vaasa
Ylinen Johanna Annika, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Hautala, Joni Tapio Andreas, Kristiinankaupunki
Verkama, Ville Juhani, Mustasaari
Västinsalo, Ville Antero, Kuortane

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Hautala Jarkko Juhan, Kauhava

6.3.2012

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi

Karhu Lauri Erkki Kalervo, Vaasa

24.2.2012

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Haapala Ville-Mikko, Vaasa
Kajan Eetu Hermanni, Oulu
Keskitalo Maaria Mikaela, Ilmajoki
Koskinen Pirjo Helena, Vaasa
Malminen Mikko Tapani, Helsinki

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Wang Xiang Yu, Vaasa (China)
Tuomaala Olli-Pekka Juhani, Vaasa

Degree Programme in Tourism, Bachelor in Hospitality Management

Back Mia Charlotte, Pedersöre

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, Sosionomi (Ylempi AMK)

Glad-Rasmussen Katja Sisko Katriina, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Ekola Minna Pauliina, Alahärmä

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)

Aalto Tiia Tuulia, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Koskinen, Noora Anna Emilia, Helsinki

Tietotekniikan koulutusohjelma

Eerola, Marko Juhani, Mustasaari
Haapamäki, Jussi Pekka, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma

Hanhila, Johanna Pauliina, Seinäjoki

27.1.2012

Rakentamisen koulutusohjelma, Insinööri (ylempi AMK)

Korpi Mika Asko, Vaasa

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Ranta Tomi Kristian, Seinäjoki

Liiketalouden koulutusohjelma,Tradenomi

Luoma Annukka, Vaasa
Niemi Jenni Elise Emilia, Vaasa
Valkki Katja Marjaana, Vaasa

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, Tradenom

Larsson Christopher Carl Peter, Pedersöre
Mattsson Hanna Maria, Korsholm

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Korkor Francis, Vaasa (Ghana)
Porre Maria Susanna, Vaasa

Utbildningsprogrammet informationsbehandling, Tradenom

Ehrström Anders Otto, Vasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi (AMK)

Rögård Ann-May Ingegerd, Mustasaari

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Frusti Laura Marie Pauliina, Seinäjoki

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)

Lähdesmäki Silja Eliisa, Kauhajoki
Munck Janica Anniina, Vaasa

Takaisin