Ajankohtaista

Ammattikorkeakoulututkintoja 26.8.-21.12.2011

Julkaistu 2011-12-27 13:21:52 EET.

21.12.2011

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma, sosionomi (ylempi AMK)
Matilainen Johanna Marjaana, Laihia

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma, sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Mylläri Kirsi Marjo Susanna, Mustasaari
Vesanto Risto Reinhold, Vaasa

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi ylempi AMK
Myllymäki Maria Pauliina, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Arnell Salla Susanna, Mustasaari
Aro Vesa-Matti Antero, Vaasa
Haapamäki Kati Sanna Helena, Vähäkyrö
Hahto Elisa Karoliina, Maalahti
Hautala Jarmo Johannes, Kinnula
Hietala Heidi Susanna, Vähäkyrö
Hiipakka Hanna Elisabet, Seinäjoki
Hirvonen Heli Maarit, Vaasa
Huikari Erja Kristiina, Vaasa
Kinnunen Heidi Maria, Kinnula
Koivula Pirjo Helena, Vaasa
Langhed Maija Helena, Vaasa
Lundström Marianne Pauliina, Vaasa
Mäkinen Saara Mirjami, Vaasa
Ojalehto Annulea Aliisa, Vaasa
Pellonpää Sanna Marja, Vaasa
Rahko Eveliina Maria Sofia, Ilmajoki
Rajamäki Tiia Tuulia, Kauhajoki
Rantala Annina Maija Emilia, Vaasa
Riiheläinen Henna Mirjami, Joensuu
Suomela Minna Pauliina, Vaasa
Tuisku Jutta Karoline, Vaasa
Tuomaala Sari Kaarina, Lapua
Ylitalo Sari Kaisa, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)
Ala-Venna Suvi Liisa Elisabet, Lapua
Hakala Riina Emilia, Tampere
Hattula Marjo Helena, Maalahti
Hautamäki Pia Heidi Kristiina, Vaasa
Joenperä Milla Eveliina, Hämeenkyrö
Nikkari Kirsi Maria, Lapua
Piilola Marianne Ulriika, Vaasa
Pohjola Johanna Maria, Lapua
Veikkola Heli Mariela, Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Ahonen Jaana Annika, Vaasa
Berg Laura-Susanna, Lapua
Haapala Virpi Helena Christina, Vaasa
Kantonen Jenna Emilia, Lapua
Kiviaho Suvi Tuulia, Veteli
Kivimäki Berit Maria, Vaasa
Kiviniemi Aino-Maija Tuulikki, Vaasa
Kniivilä Ida Aliina, Vaasa
Kontiainen Anna-Leena Maria, Vaasa
Koskiniemi Sanni Maria, Vaasa
Kuoppala Johanna Katariina, Espoo
Laitala Terhi Marjaana, Vaasa
Mansikkamäki Suvi-Tuulikki, Vaasa
Maunus Gjuzel, Mustasaari
Mäenpää Mari Anna, Tampere
Möksy Anu Margareeta, Vaasa
Niemistö Jonna Marjukka, Vaasa
Palomaa Satu Johanna, Vaasa
Peltomäki Pauliina Marianne, Nokia
Perkiö Jonna Helena, Isokyrö
Pitkänen Susanna Pauliina, Alajärvi
Rantasalo Niina-Kristiina, Vaasa
Rauhanummi Heidi Maria, Oulu
Rupponen Niina Johanna, Seinäjoki
Suutala Mirka Johanna, Alavus
Tastula Sarika Radhika, Vaasa
Tienhaara Minna Marika, Lapua
Tikkamäki Jaana Anne Maria, Mustasaari
Tähtinen Saara Pauliina, Vaasa
Uusitalo Mauri Erkki Johannes, Vaasa
Varila Minna Orvokki, Seinäjoki
Vesterkvist Marika Mirva, Vaasa
Viljamaa Hanna Kaarina, Seinäjoki
Vähäsöyrinki Jenni Eveliina, Lappajärvi

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Ahvenniemi Ulla-Maija, Seinäjoki
Hakala Susanne Mirjam, Vaasa
Ilkka Satu Marjaana, Vaasa
Kangasmaa Lauri Johannes, Laihia
Kontio Minna Eeva Irmeli, Vaasa
Laurila Jussi Tuomas, Vaasa
Lehtinen Henna-Leena, Laihia
Lehtisalo Veera Emilia, Vimpeli
Niemelä Heli Anna-Liina, Vaasa
Ranua Heikki Samuel, Oulu
Rintala Charlotte Patricia Anita, Vaasa
Saranpää Heli Johanna, Vaasa

Utbildningsprogrammet företagsekonomi, tradenom
Bertula Catharina Anna Elisabeth, Nykarleby
Granberg Li Emilia, Vasa
Lindedahl Jennica Anna-Maria, Kristinestad
Vikström David Frans-Ole, Luoto
Villgren Patricia Sofia, Karleby

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Backlund Helena Anna Carina, Nykarleby
He Qianqian, Vaasa (China)
Höglund Caj Sebastian, Jakobstad
Laine Hanna Marja, Lapua
Nguyen Kim Anh Thi, Vaasa (Vietnam)
Talja Riitta Johanna, Jyväskylä
Tran Phuong Dung, Vaasa (Vietnam)

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi
Granö Niklas Sebastian, Vaasa
Hietala Janne Matias, Vaasa
Luukkonen Mikko Juhani, Vaasa
Niemelä Simo Henri Johannes, Vaasa
Salmu Olli Aleksi, Vaasa

Utbildningsprogrammet informationsbehandling, tradenom
Carlsson Janne Carl Mikael, Korsholm
Haataja Janne Kristoffer, Korsholm
Rosenback Carola Ann-Mari, Larsmo

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK)
Alho Elina Maarit, Laihia
Blankenship Jani Robert, Vaasa
Isohanni Jatta-Mari Elisabeth, Kerava
Kniivilä Elina Maria, Pietarsaari
Koivulahti Elina Susanna, Ilmajoki
Kotikangas Marika Johanna, Oravainen
Lehtinen Jenna Maarit, Vaasa
Lehto Eveliina, Kajaani
Mäkipää Anne-Charlotte, Vaasa
Myntti Greta Emilia, Vähäkyrö
Vierikko Johanna Maria Elina, Ilmajoki
Vihavainen Vilhelmiina, Hankasalmi

Matkailun koulutusohjelma, restonomi (AMK)
Järvelä Katri Eveliina, Veteli

Utbildningsprogrammet turism, restonom (YH)
Ruotsala Emma Elisabet, Korsholm
Åkerholm Evy Marika, Korsnäs

Hotel and Restaurant Business, Bachelor in Hospitality Management
Mwangi Anthony Kamau, Vaasa (Kenia)
Salminen Johanna Maria, Säkylä

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management
Järvenpää Mira Marianna, Kauhajoki
Nousiainen Sanna Liisa, Vaasa

Degree Peogramme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Asghar Ali, Pakistan

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Aro Joona-Jeremias, Kauhava
Bajic Vahidin, Vaasa
Rantamarkkula Tomi Kristian, Vaasa
Takamaa Jarkko Kristian, Vaasa
Toikkanen Aapo Janne Antero, Laihia
Tuomivirta Petri Juha, Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Litmanen Olli Oskari, Vaasa
Luoma Vesa-Matti, Kauhajoki
Nyström Sofia Johanna, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Bexar Patrik Jan Kristian, Vaasa
Haapakoski Mika Antero, Vaasa
Harri Jarkko Antero, Mustasaari

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Heiskanen Antti Oskari, Alajärvi
Honkanen Hanna-Maija Kaarina, Keuruu
Mäkinen Samuli Jaakko Ilmari, Helsinki
Männistö Janne-Matti Sameli, Kurikka

16.12.2011

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Männistö Tapio Juhani, Vaasa

25.11.2011

Degree Peogramme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Adeoye Adebayo Adebowale, Vaasa
Liu Dong, Kiina
Sanni Rafiat Adunola, Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Hakala Elina Anna-Liisa, Kankaanpää
Kalliokoski Taija Elina Mira, Vaasa

28.10.2011

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Kossila Kati Johanna, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Rajala, Panu Juhani, Ilmajoki

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Vesala Valtteri Harrinpoika, Hämeenlinna

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Koskinen Sara Henriikka, Seinäjoki

30.9.2011

Rakentamisen koulutusohjelma, insinööri (ylempi AMK)
Välimäki Martti Sakari, Seinäjoki

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sosionomi (ylempi AMK)
Laakso Satu Marja, Laihia
Kesti Anne Riitta Helena, Laihia

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Lamberg Matti Vihtori, Karstula

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Sillanpää Jussi Jalmari, Ilmajoki

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Murtomäki Lea Susanna, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Majalahti Tiina Riikka, Parkano
Marttila Tiina Helena, Vaasa
Rikalainen Päivi Lahja, Parkano

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Elomaa Mika Tuomas, Jalasjärvi

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Puroaho Hanna Elina, Kokkola

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Viinamäki Kati Pauliina, Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, tradenom
Hägg Emma Louise, Vasa
Niemi Henna Mikaela, Vasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK)
Väliharju Tiia Laura Maarit, Pihtipudas

26.8.2011

Degree Programme in international Business, Bachelor of Business Administration
Xie Fangting, Vaasa (China)

Takaisin