Ajankohtaista

Ammattikorkeakoulututkintoja 1.1.-24.5.2013

Julkaistu 2013-05-28 10:28:56 EEST.

24.5.2013

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)

Auressalmi Miia Marianna Karijoki
Hynninen Mikko Rainer Vaasa
Jokiaho Saana Katariina Nurmo
Järvi Elina Maria Seinäjoki
Kakkuri Nadja Henniina Vaasa
Kamila Salla Tuuli Kauhajoki
Kesti Jonas Melker Vaasa
Laitinen Tuomas Olavi Oulu
Mehtälä Aini Kaarina Vaasa/Nivala
Paimen Laura-Kaisa Seinäjoki
Peltola Sara Sisko Anniina Vaasa
Rantanen Petteri Johannes Vaasa
Salo Niina Johanna Vaasa
Sand Jaana Elina Mustasaari
Suokas Mira Susanna Vaasa
Tyynismaa Eini Inkeri Kauhava
Vainio-Kaila Jenna Jasmin Kristiina Kristiinankaupunki
Vesalainen Veera Maaria Helsinki
Viitanen Jussi Seponpoika Kajaani
Vähämäki Anna Leena Vaasa
Ylönen Riikka Maaria Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)

Anttila Eeva-Leena Helena Vaasa
Ekman Charlotta Emilia Vaasa
Ervasti Riikka Annika Kuusamo
Hietaharju Henna Helena Vaasa
Jouppi Satu Pauliina Vaasa
Kirvesmäki Anna-Karoliina Vaasa
Lappi Jannica Heleena Vaasa
Mero Anna Inari Vaasa
Paulasaari Jenna Elisa Laihia
Pelkkala Irina Mia Mariella Mustasaari
Rannanjärvi Tiina Marjatta Kauhava
Teirikko Pauliina Elisabet Ylivieska
Uljas Reetta-Maria Kristiina Vaasa
Valkealahti Bhabani Sandra Maria Alavus
Vuoti Jenni Emilia Kalajoki
Västi Heidi Katariina Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)

Byström Sofia Kristiina Vaasa
Haapaniemi Hanna-Leena Maaria Mustasaari
Harju Hanna-Mari Vaasa
Harju Sanna Lyydia Laihia
Kaartinen Tiia Pauliina Jalasjärvi
Korkia-aho Maarit Annukka Alajärvi
Salin Marianna Anette Jyväskylä
Vilpakka Annukka Katariina Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi

Akkola Piia Helena Mustasaari
Arceusz Radoslaw Vaasa
Blomback Ann-Sofia Hannele Jurva
Hiivanainen Jonna Marika Vaasa
Huhtala Henna-Riikka Vaasa
Hyyppä Jani Sebastian Isokyrö
Ikkeläjärvi Jari Sameli Riihimäki
Karling Henna-Maria Lapua
Katajamäki Kirsi Marja Vaasa
Kivioja Minna Tuulikki Vaasa
Koskimies Laura Johanna Vaasa
Kuivila Sirpa Liisa Helsinki
Laaksoharju Marko Tapani Vaasa
Niemistö Jani Markus Herman Vaasa
Pehkonen Hanna Henriikka Pietarsaari
Puska Anssi Matias Vaasa
Rintala Kirsi Helena Vaasa
Vartio Elina Kristina Vaasa
Vuorinen Rami Onni Vaasa
Ylänkö Mika Juhani Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, tradenom

Borgmästars Tanja Christina  Pedersöre
Brunell Petter Lars Markus Jakobstad
Duvnäs Charlotta Nicolina Terjärv
Granlund Jessica Christina Närpes
Grägg Fagerholm Ida Sofia Johanna Larsmo
Hägglund Mats Simon Andreas Vasa
Hästbacka Jesper Waldemar Terjärv
Lönnqvist Rasmus Alfons Hangö
Råholm Pia Maria Korsholm
Thibault Emilie Catherine Suzanne Helsingfors
Vähämaa Jenni Maria Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Akoetey Francis Vaasa
Domie Philip Shapiro Vaasa
Harinen Miika Markku Johannes Tampere
Kahra Jaakko Yrjö Johannes Vaasa
Lamichhane Binod Vaasa
Ojala Anna-Katariina Vaasa

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi

Backman Petri Juhani Vaasa
Luoma-aho Antti Ilmari Vaasa
Mäkelä Marko Tapio Vaasa
Siljander Kimmo Samuli Vaasa

Utbildningsprogrammet i informationsbehandling, tradenom

Carlson Robin Tore Alexander Iskmo
Mattsson Steve Kenneth Vaasa
Matkailun koulutusohjelma, restonomi (AMK)
Heikkilä  Janita Eliisabeth Forssa
Ojala Hanne Marjut Helsinki
Pellinen Sara Susann Seinäjoki
Utbildningsprogrammet i turism, restonom (YH)
Holmberg Sara Maria Lasmo
Laurén Katarina Erika Linnea Vörå
Libäck Sara Linnéa Jakobstad
Saarnisto Annica Michaela Vasa

Degree Programme in Tourism, Bachelor of Hospitality Management

Broo Sonja Susanna Vaasa
Bùi Thi ThanhTrúc Vaasa
Dinh Vu Trang Linh Vietnam
Huhtala Nina Christina Seinäjoki
Soitu Elina Ylihärmä

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Kiviluoma Marko Tapio Vaasa
Mäenpää Timo Antero Vaasa
Peräkorpi Janne Ilari Mustasaari
Rajamäki Petri Jussi Vaasa
Takala Kim Ville Kristian Isokyrö
Tiisjärvi Teemu Johannes Lapua
Yliselä Arto Martti Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Erkkilä Ilari Jaakko Olavi Ähtäri
Haimila Roope Eemeli Vaasa
Honkala Tomi Juhani Ylivieska
Iso-Ahola Juho Olli Oskari Saarijärvi
Jokiaho Sarianna Pauliina Mustasaari
Kangasniemi Juha Kari Ilmari Jalasjärvi
Kytömäki Sami Matias Vaasa
Saariaho Ville-Valtteri Mustasaari
Salojärvi Jani Pekka Saarijärvi
Toppinen Anton Johan Edvard Vaasa
Töyräskoski Nina Johanna Kokkola
Wennström Henri Antti Iisakki Kokkola
Viio Tomasz Antti Porvoo
Viita Tuukka Juhana Lapua

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Bäckström Lasse Matias Kauhajoki
Harju Joni Kristian Vaasa
Harjunpää Antti Heikki Aleksi Vaasa
Hautala Mari Susanna Mustasaari
Hietala Miika Johan Vaasa
Hirvilampi Aleksi Juho Olavi Ähtäri
Iso-Koivisto Jussi Matti Petteri Kauhajoki
Kälviäinen Enni Maria Teuva
Laine Juhani Antero Vaasa
Laitalainen Jarna Tuulikki Vaasa
Latvala Arto Eemeli Lapua
Mentula Veikko Sakari Vaasa
Muotio Niko Valtteri Vaasa
Niemi Marjo Susanna Vaasa
Ojala Markku Johannes Vaasa
Perälä Antti Jussi Lapua
Rajakallio Jaakko Artturi Pietarsaari
Rannanpää Niko Aleksi Vaasa
Rätti Erno Matias Vaasa
Sillanpää Taneli Ensio Vaasa
Törne Aki Petteri Paimio
Varjonen Ville Matias Vaasa
Vierikko Riku-Matias Vaasa
Välimäki Kata Anniina Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Huhtamäki Ari-Matti Vaasa
Koivula Jani Henrik Vaasa
Mietola Jouni Pentti Juhani Vaasa
Mäkinen Matias Valtteri Vaasa
Säntti Janne Johannes Teuva
Tuomio Petri Antero Laihia
Urho Tomi Kristian Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Kaski Nelli Katriina  Vaasa
Latvakangas Johanna Maria Mustasaari

Degree Programme in Informaton Technology, Bachelor of Informaton Technology

Cao Jin Vaasa  
Cavressi Franco Vaasa
Feng Bin Fuzhou (China)
Gao Yuan Vaasa
Lan Fangming Vaasa
Wu Jiajun Hubei (China)

23.5.2013

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Wu Meng Vaasa (China)
Zhang Jiwen Vaasa (China)
Degree Programme in Informaton Technology, Bachelor of Informaton Technology
Feng Ziyi Vaasa (China)
He Shilei Vaasa (China)
Li Jie Vaasa (China)

15.5.2013

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Wang Yingyu   Vaasa (China)

30.4.2013

Degree Programme in Informaton Technology, Bachelor of Informaton Technology

Tan Wei   Vaasa (China)

26.4.2013

Rakentamisen koulutusohjelma, insinööri (ylempi AMK)

Törrönen Hannu Kalevi Kauhajoki

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sosionomi (Ylempi AMK)

Konttinen Kaisa Marion Vaasa

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK)

Late Marika Hannele Tampere

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)

Pakkala Liisa Kristiina Laihia
Sihtola Sarianna Hannele Evijärvi

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi

Filppula Tytti Emilia Vaasa
Hallinen Sari Marianne Vaasa
Kurvinen Jaakko Antero Kauhava
Matikainen Marco Oskari Vaasa
Nisula Elina Tuulia Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, tradenom

Back David Johan Nykarleby
Holländer Robin Wilhelm Nykarleby
Påfs Jenna Cecilia Martina Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Cao Duong Hien Vaasa (China)
Jokela Riku Roninpoika Nakkila

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi

Petteri Rantala  Vaasa

Matkailun koulutusohjelma, restonomi (AMK)

Rinta-Seppälä Marjut Tuulia Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Lehtimäki Jarmo Tapani Vaasa
Niskakangas Paavo Edvin Vaasa
Pihlajamäki Mortti Toni Joonas Vaasa
Toivanen Antti Samuli Rauma
Uusitalo Mico Erik Mathias Kokkola

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Konsti Sami Sebastian Hollola
Perkkiö Jussa Edward Vaasa
Sippola Jarno Olavi Seinäjoki

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Kiltti-Palola Raimo Timo Artturi Mustasaari

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Rinne Masi Juhani Petteri Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Kivimäki Jouni Antero Helsinki
Korpela Essi Pauliina Tampere
Olli Marko Tapani Espoo

Degree Programme in Informaton Technology, Bachelor of Informaton Technology

Ambaw Tewodros Woldetensaie Vaasa (Ethiopia)
Hu Hai   Pieksämäki (China)

28.3.2013

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK)

Männistö Ari Untamo  Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)

Kalaranta Kati Maria Vaasa
Kevari Joonas Petteri Vaasa
Myllymäki Päivi Susanna Laihia
Ponsiluoma Sanna-Mari Vaasa
Salonen Hanna-Kaisa Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)

Hiipakka Hanna Elisabet Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Glassar Sebastian Erik Vaasa
Räisänen Paula Tellervo Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom

Hedström Catarina Emelie Närpes
Nyman Johannes Karl-Erik Jakobstad
Wahlroos Tina Pamela Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Chen Xiwen Vaasa (China)
Liu Mengmeng China
Tu Cheng Vaasa (China)
Qi Xiaoxue Vaasa (China)

Utbildningsprogrammet turism, Restonom (YH)

Granlund Angelica Charlott Vasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Isoketo Teemu Tapani Vimpeli

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Asuintupa Janne Kristian Tampere
Jaakkola Joni Matias Vaasa
Kuivila Teemu Juhani Vaasa

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Allenius Teppo Juhani Vaasa
Mäkiranta Jussi Mikael Vaasa
Värs Agu Vaasa

Ympäristöteknilogian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Korpi Tommi Jaakko Vaasa
Vuorenmaa Marianne Heidi Vaasa
Väärämäki Miika Tuomas Alajärvi

22.2.2013

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sairaanhoitaja (YAMK)

Paloniemi Jenni Johanna Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)

Kinnari Liisa Maria Susanna Laihia

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Kurunmäki Heljä Essi Ilona Kurikka
Koski Elina Anni Maria Vaasa
Vilponen Jaana Katariina Vaasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Bengs Miriam Julia Vaasa
Liuski Emma Katariina Vantaa
Qi Xiaoxue Kiina

Matkailun koulutusohjelma, Restonomi (AMK)

Taivassalo Iida Sofia Vaasa

Utbildningsprogrammet i Turism, Restonom (YH)

Wiik Marie Sofia Terjärv

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Hildén Jukka Martin Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Rinne Masi Juhani Petteri Vaasa

Degree Programme in Information Techology, Bachelor of Engineering

Hu Yuning Vaasa (Kiina)

25.1.2013:

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)

Kotala Laura Alajärvi
Luoma Salla Kurikka
Mäki Eveliina Seinäjoki
Savola Sari Vaasa
Tuomisto Justiina  Vaasa
Vuorinen Riia Tarvasjoki

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi

Aarnio Maija Kaarina Vaasa
Hussa Sonja Karoliina Vaasa
Lehtonen Henna-Maria Kaarina Isokyrö
Pajala Reetta Emma Sofia Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom

Peräneva Axel Erkki Karleby
Tuomisto Pia Kristina Vasa

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration

Pham Thi Hoe China

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi (AMK)

Christensen Maarit Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Filpus Kari Esko  Vaasa

Helinko Antti Heikki Aleksi Vaasa

Yli-Panula Kim Tapani Kaskinen

Degree Programme in Information Techology, Bachelor of Engineering

Afolabi Ibrahim Adewale Espoo (Nigeria)
Xie Feng Vaasa (Kiina)

Takaisin