Ajankohtaista

Ammattikorkeakoulututkintoja 1.1. - 18.6.2010

18.6.2010

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi (ylempi AMK)
Kaunisto, Mervi Susanna Alavus

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Hyyppä, Pasi Kullervo Helsinki
Kivioja, Elina Annika Vaasa
Koukkunen, Mari Susanna Laihia
Kuoppa, Mari Susanne Mustasaari
Luoma, Minna Anita Kurikka (Lappajärvi)
Manninen, Johanna Katariina Kalajoki
Markkola, Jari Tapani Vaasa
Mäkelä, Hanna-Maarit Laihia
Osipov, Leonid Sergeevich Vaasa
Peltola, Hanna-Maaret Krista Vaasa
Saari, Mari Susanna Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom
Holm, Karl Anton Alexander Nedervetil
Lemponen, Tom Viktor Vasa
Örn, Robert Erik Vilhelm Jungsund

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Farah, Mohamed Osman Helsinki
Haaki, Kristina Elisabeth Vaasa
Ilugbo, Adeyemi Gbenga Vaasa
Mäki, Kirsi Annele Irina Alajärvi
Okaine, Tackie Willliam Nii Vaasa
Suominen, Sanni Marleena Tuusula
Vest, Heidi Marie Vaasa
Ye, Tiarun China

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi
Glader, Tuukka Paul Harald Vaasa
Hangasmaa, Heikki Tapani Vaasa
Harri, Timo Petteri Vaasa
Huhtala, Joni Kristian Vaasa
Kärkkäinen, Sami Antero Kauhajoki
Latvala, Juha Pekka Alajärvi
Piilola, Ari-Pekka Kokkola
Stankovic, Alma Helsinki

Utbildningsprogrammet för informationsbehandling, Tradenom
Pensar, Fredrik Ove Edvard Vasa
Ålander, Kim Georg Runesson Kvevlax

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi (AMK)
Heikkilä, Elina Anna-Liisa Vaasa
Ikola, Satu Maarit Hannele Ylihärmä
Korhonen, Kaisu-Leena Vaasa
Kurunsaari, Paula Annikki Seinäjoki
Loukonen, Virpi Hannele Turku
Niemi, Sanna Kristiina Helsinki
Suni, Johanna Anneli Vaasa

Utbildningsprogrammet i hotell- och restaurangbranchen, Restonom (YH)
Wolff, Jenna Mikaela Vasa

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Grigaityte, Ingrida Närpes
Hautaviita, Maria Henriikka Vaasa
Kuusela, Kukka-Maaria Erika Helsinki
Pakkanen, Heli Johanna Vaasa
Pöysä, Nina Hanne-Marie Bennäs

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
Paaso, Susanna Karoliina  Laihia

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Fodor, Zsuzsanna  Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Adamsoo, Anne-Mai Viro
Aduayi-Akue, Joseph Adovi Vaasa
Mensah, Simon Kyröskoski
Obatolu, Adekunle Yahya Vaasa
Peng, Xin Vaasa
Raheem, Muftau Olalekan Vaasa
Wu, Liang Vaasa
Yang, Qian Vaasa
Zhang, Qi Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Hakala, Jani Petri Vaasa
Häivälä, Jarno Juhani Kristian Vaasa
Ketola, Sini Erika Vaasa
Kojola, Lauri Arvi Johannes Pöytyä
Kuusisto, Heikki Martti Jaakko Seinäjoki
Olkkola, Maria Akiliina Ilmajoki
Pienimäki, Mika Kristian Vaasa
Pirttimäki, Antti Petteri Jurva
Pukkinen, Reima Matti Ilmari Laihia
Savola, Joni Krister Jyväskylä
Viita, Sami Kristian Vaasa
Wikman, Leena Paula Maria Mustasaari

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Gustafsson, Joel Joakim Turku
Kultalahti, Marko Olavi Evijärvi
Kuusisto, Tuomas Juhana Ilmajoki
Penninkangas, Jukka Pekka Laihia
Tuores, Antti Olavi Vaasa
Ylinen, Arto Matias Vaasa

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Dits, Ilkka Jarmo Kristian Vaasa
Hietala, Sami Mikael Vaasa
Holkkola, Juha Petteri Alahärmä
Isomäki, Rami Kalevi Uusikaarlepyy
Kivihuhta, Sami Oskari Vaasa
Kotola, Tapio Heikki Vaasa
Koukkula, Veli Juhani Vaasa
Rauhala, Timo Petteri Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Autergov, Vitali Vaasa
Fatemi, Seyyed Hussein Vaasa
Hahtokari, Jukka Johannes Vaasa
Hurtola, Harri Juhani Seinäjoki
Kaunismäki, Mikko Juhani Vaasa
Koski, Juha Petteri Isokyrö
Kujala, Petri Jaakko Vaasa
Lehtimäki, Tiia Hannele Vähäkyrö
Luomala, Tiia Teresia Kaustinen
Lyly, Tero Juhani Vaasa
Mäkipelto, Timo Sakari Pietarsaari
Ojala, Allan Henrikki Maalahti
Puukko, Teemu Pentti Olavi Jyväskylä
Pöntinen, Antti Mikael Vaasa
Saukkosaari, Elina Marianne Vaasa
Taipale, Ari Juhani Matias Alajärvi

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Junnila, Eveliina Julia Eurajoki
Sepänmaa, Mikko Antero Vaasa

Lisäksi ammattikorkeakouluissa on suoritettu erikoistumisopintoja seuraavasti:
Isännöinti, 30 op
Airaksinen-Rajala, Oili Hillevi Vaasa


28.5.2010

Rakentamisen koulutusohjelma, Insinööri (ylempi AMK)
Kopposela, Eeva Liisa Vaasa
Kulmala, Timo Matias Vaasa
Rajala, Jarkko Lauri Ilmajoki
Saari, Erkki Ahti Hermanni Lapua
Ylimäki, Jari Jukka Seinäjoki

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma,Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Finne, Mari Helena Vaasa
Jantunen, Sari Päivikki Vaasa
Mäki-Rajala, Juha Markus Laihia
Perkiömäki, Mikko Matias Vähäkyrö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma,Sosionomi (ylempi AMK)
Ahonen, Kati Anita Vaasa
Lappinen, Satu Susanna Evijärvi
Larikka, Tiina Marianne Laihia
Salmén, Hanna Tuulia Kannus

Terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma,Sairaanhoitaja   (ylempi AMK)
Lehtinen, Sari-Päivi Mustasaari

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi (ylempi AMK)
Dahlbäck, Airi Anneli Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Kari, Jenni Katariina Pori
Koppanen, Mikko Johannes Helsinki
Leivonniemi, Ida-Kaisa Helsinki
Peltonen, Mira Heli Maria Mustasaari
Purhonen, Pietu Vaasa
Ranta, Tiina Emilia Lappajärvi
Siljanto, Lassi Petteri Alavus
Ström, Camilla Jessica Vaasa
Ström, Heidi Yvonne Vaasa
Vähäoja, Antti Joonas Kalajoki

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom
Brommels, Björn Stefan Närpes
Dang, Phi Tuan Jakobstad
Grønstøl, Lotta Regina Karmøy (Norja)
Högnabba, Linda-Mari Teresa kronoby
Knus, Eva-Stina Mustasaari
Nabb, Johan Fredrik Vasa
Norrgård, Louise Maria Korsholm
Nysten, Annika Eva Maria Vasa
Prest, Linda Anna Wiveca Karleby
Snickars, Jessica Marie Oravais
Teir, Madeleine Joanna Kristinestad
Wolff, Joni Erik Vasa
Österroos, Jennny Cecilia Malax

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Antwi, Kofi Gyasi Vaasa
Asare, Michael Diamono Helsinki
Cucinotta, Antonio Marcello Vaasa
Dahlskog, Carita Mulima Lydia Kronoby
Giwa, Fatai Abimbola Helsinki
Koski, Jenni Anu-Maarit Vaasa
Lillbacka, Marjo Annika Vaasa
Lawal, Nadabo Suleiman Vaasa
Liu, Hao Kiina
Okorie, Matthew Uchechukwu Vaasa
Poutanen, Jukka-Pekka Vaasa
Sanni, Omobolanle Okiki Vasa
Wang, Xiaolei Kiina
Wilson, Olugbenga David Vaasa
Yuan, Zhang Vaasa

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi
Kiminki, Ismo Johannes Vaasa
Kotilainen, Tero Tapani Lapua
Niemikorpi, Mikko Antero Vaasa

Utbildningsprogrammet för informationsbehandling, Tradenom
Ludén, Anna-Maria Victoria Yttermark

Utbildningsprogrammet för databehandling, Tradenom
Öström, Kristian Håkan Jakobstad

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Restonomi (AMK)
Huikari, Tanja Vaasa
Kontinen, Jutta Carina Vaasa

Utbildningsprogrammet i hotell- och restaurangbranchen, Restonom (YH)
Lövgren, Zuzette Viola Pedersöre
Rosengård, Linda Birgitta Kristinestad
Vikman, Sofia Ida Elisabeth Pedersöre

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Engblom, Susanna Margareta Övermark
Iitola, Minttu-Maria Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
Hiltunen, Noora Annika Helsinki
Mäkinen, Tiina Susanna  Laihia
Rannila, Jenni Maria Lappajärvi

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)
Hakala, Sannamari Katariina Vaasa
Hassinen, Marika Anni Maarit Vaasa
Häggblad, Mia Päivikki Vaasa
Kalliokoski, Mari Hannele Kaarina Vaasa
Kauppinen, Sari Annika Vaasa
Keskitalo, Silja Karoliina Kannus
Lassila, Anu Marjatt Soini
Laulaja, Katri Johanna Vaasa
Mustaniemi, Anu Ilona Oulu
Niemelä, Maarit Mira Helena Vaasa
Saarimaa, Liisa Annikki Alajärvi
Sillanpää, Minna Johanna Seinäjoki
Uusi-Hakala, Pipsa Eliise Vaasa
Vierula, Jonna Helena Vaasa
Vitikka, Maarit Johanna Vaasa


Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Antfolk, Cecilia Elisabet Vasa
Haapamäki, Ville Ensio Lahti
Kero, Sanna Maarit Kokkola
Keski-Opas, Henna Esteri Kurikka
Kivelä, Tiia Elina Vaasa
Montonen, Sanna-Kaisa Vaasa
Niemi-Korpi, Eeva Marja tervajoki
Nummikoski, Elina Reetta Annele Jalasjärvi
Oksanen, Katja Marisa Vaasa
Västi, Marleena Elisa Vähäkyrö
Yrjölä, Taru Tuulia Vähäkyrö

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Chomentowski, Rafal Vaasa
Mensah, Simon Kyröskoski
Odumbaku, Sulaimon Abiola Vaasa
Olusanya, Foluseke Adurasanmi Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Amper, Jukka-Pekka Vaasa
Anttila, Jussi Antero Vaasa
Anttila, Tuomas Antero Vaasa
Hautala, Hannes Tapani Vaasa
Ihanamäki, Vesa Matti Vaasa
Koskela, Annamari Tuulia Kurikka
Kuntola, Esa Jukka Ilmari Jurva
Lahti, Kennet Mats Henrik Vaasa
Lehtiö, Jari Tapani Vaasa
Moberg, Timo Kalevi Vaasa
Mänty, Martti Sakari Laihia
Niemelä, Mikko Lasse Vaasa
Rabb, Niklas Stig Vähäkyrö
Sänkiaho, Ari-Matti Antero Vimpeli
Välivainio, Kimmo Matias Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Aaltonen, Tomi Juhani Littoinen
Jaakkola, Anssi Juhani Seinäjoki
Jussinmäki, Teemu Seppo Juhani Halsua
Kanerva, Katja Maria Helena Pietarsaari
Koivisto, Juha Kalevi Vaasa
Mäkelä, Heidi Johanna Vaasa
Paakki, Hanna Annika Oulu
Pakka, Jarmo Mikael Vaasa
Rahkonen, Tuovi Helena Veteli
Rintamäki, Riina Talvikki Lapua
Salmi, Jukka Pekka Vaasa
Sand, Pia Sofia Vaasa
Vuoto, Joni Matias Teuva

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Favorin, Ilari Antero Kauhava
Hirsimäki, Olli Pekka Seinäjoki
Hynönen, Olli Joonas Vaasa
Kaattari, Janne Markus Taivalkoski
Kemppainen, Veikko Eino Juhani Vaasa
Laurila, Jonne Sammeli Vaasa
Leppilahti, Joni Niko Tapani Vaasa
Luoma-aho, Johannes Kristian Alajärvi
Puromäki, Toni Juhani Vaasa
Rajala-Rahko, Ville Pertti Johannes Vaasa
Sillanpää, Marko Tapani Alajärvi
Valtamäki, Joonas Artturi Vaasa
Volama, Pekka Afanasi Vaasa
Ylikojola, Toivo Ville Tapani Lapua

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Kuusela, Teemu Antti Matias Kauhajoki

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Hautio, Mikko Ilmari Vaasa
Niemi, Jani Petteri Rauma
Paananen, Tanja Emilia Kivijärvi
Pihlajamaa, Kati Annika Raahe


Lisäksi ammattikorkeakouluissa on 28.5.2010 suoritettu erikoistumisopintoja seuraavasti:
Perioperatiivinen hoitotyö, 30 op
Del Carpio Ahvonen, Katherine Ruth Vaasa
Kangasniemi, Marianne Loviisa Vaasa
Lassila, Satu Kristiina Kuortane
Lidman, Maarit Johanna Vaasa
Montonen, Susanna Margareta Vaasa
Niemelä, Sari Elina Vaasa
Rauhala, Maarit Annika Vaasa
Silvennoinen, Sirpa Elina Vaasa
Takanen, Marjo Liisa Vaasa

Isännöinti, 30 op
Hakkola, Irja Helena Kauhajoki
Kuivila, Raimo Vaasa
Kulmala, Jari Sakari Vaasa
Kytöharju, Mika Petteri Vaasa
Lahola, Merja-Helena Mustasaari
Muhonen, Anu-Maarit Vaasa
Möykky, Susanna Marika Vaasa
Peltoniemi, Elina Kaarina Vähäkyrö

30.4.2010

Rakentamisen koulutusohjelma, Insinööri (ylempi AMK)
Lehtimäki, Esko Sakari Teuva

Terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma,Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Pelttari, Olli Teppo Johannes  Kokkola

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi (ylempi AMK)
Hakala, Päivi Maria  Vähäkyrö

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Huhmarsalo, Ulla Kaarina Vaasa
Mäkitalo, Lassi Valtteri Vaasa
Poti, Olga Mustasaari
Välimäki, Erja Marketta Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom
Enlund, Pontus Kaj Gustaf Jakobstad
Järnström, Emma Martina Kimo

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Charles, Jone Shylesh Vaasa (Intia)
Balogun, Ibrahim Ola Vaasa (Nigeria)
Kauko, Karri-Pekka Rauma
Wang ,Ying Nanjing (Kiina)

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi
Halonen, Sari Susanna Vaasa

Utbildningsprogrammet för informationsbehandling, Tradenom
Känsälä, Markus Olav Kronoby

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Boberg, Anna Lilly Erika Karleby

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
Dahl, Mari Susanna Vaasa
Kourio, Nora Elisabet  Vaasa
Palokangas, Sari Marjatta Vähäkyrö
Pesonen, Pirjo Hellevi Mustasaari

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Mazurkiewicz, Milosz Puola

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Mutanen, Jari Petteri Vähäkyrö
Mäkelä, Juha Tapani Vaasa
Pohjola, Mikko Jorma Matias Vaasa
Pyykkö, Mika Tapio Laihia
Rajala, Juha-Matti Mikael Jurva

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Laikola, Raine Hermanni Isokyrö
Puutio, Niko Valtteri Vaasa
Tuominen, Olli-Erkki Kristian Tampere

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Anttila, Mari Katariina  Vaasa
Mattola, Johanna Maarit  Oulu
Ruokonen, Antti Ilmari  Ilmajoki

26.3.2010:

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Ala-Tulijoki, Anniina Irmeli Vaasa
Eriksson, Anne Karoliina Vaasa
Hannuksela, Riikka Sofia Vaasa
Hänninen, Pilvi Tellervo  Vaasa
Jokinen, Pia Maaria  Salo
Kenttä, Sanna Marika  Vaasa
Mäkinen, Tony Christian Mustasaari
Palola, Sofia Katariina  Vaasa
Palomäki, Saana Helinä  Porvoo
Takanen, Arianna Meirami Sievi
Taskinen, Teija Marita  Toholampi
Vuohelainen, Maria Eveliina Vaasa

Utbildningsprogrammet i företagsekonomi, Tradenom
Hällmark, Johan Anders Vasa
Maris, Magnus Carl-Henrik Närpes
Kannosto, Jesse Mattias Helsingfors
Pasto, Nina Katarina  Vasa
Sandbacka, Lena Maria Kronoby
Strandberg, Andreas Daniel Korsholm

Degree Programme in International Business
Ogundipe, Samuel Johnson Vaasa (Nigeria)
Polyanskaya, Yana  Vaasa (Venäjä)
Rasmussen, Jean Frederik Vaasa

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Zhang Hui   Vaasa (Kiina)
Riska Cassandra Karin Maria Kronoby

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
Lundell Janette Marlene  Pori

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Fränti, Antero Timo Tapani Kauhava
Yli-Arvo, Janne Sakari Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Sandelin, Tony Micael Alexander Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Lustila, Toni Antero  Laihia
Sillanpää, Janina Tuulia  Vaasa

4.3.2010

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi
Kaipiainen, Mitja Tuukka Matias Vaasa

26.2.2010

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
Ebong, Anu-Maria Tuulikki Vaasa
Korpi, Taru Hannele Kurikka
Ojanen, Anne-Mari Susanne Vaasa
Sillanpää, Asta Alina Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
Lehtimäki, Kaisa Maarit Teuva
Riskula, Sanna Kristiina Vaasa

Utbildningsprogrammet för hotell- och restaurangbranchen, Restonom (YH)
Teiksala, Kaisa Zenobia Helsingfors

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Hay, Gal Vaasa (Israel)

Degree Programme in Information Technology, Bachelor in Engineering
Yu, Xiaoling Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Varila, Jari Matias Laihia

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Kankaanpää, Esa Markus Laihia

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Haapoja, Teemu Tapio Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
Luoma, Sami Jorma Petteri Vaasa

29.1.2010:

Terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Sirkola, Tiia Maija Maria Vaasa
Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Tradenomi (ylempi AMK)
Fogelberg, Krister Robert Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Valkki, Heidi Maria Damaris Vaasa
Västi, Mikko Pekka Vaasa

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi
Lehtinen, Pekka Tapani Vaasa

Degree Programme in International Business
Barauskaite, Raimonda Liettua

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi
Linnavuori, Sari Johanna Vähäkyrö
Salo, Irene Seinäjoki

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business
Sanusi Olaide Vaasa (Nigeria)
Yang Xiao Espoo (Kiina)

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Mattila, Risto Reino Juhani Kauhava

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Ahola, Samu Petteri Pietarsaari
Mäki, Maria Anni Helene Alajärvi

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Nuotio, Iiro Juha Tapani Pori

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Malinen, Jonna Susanna Kristiinankaupunki

Takaisin