Current News

Ammattikorkeakoulututkintoja on myönnetty vuonna 2007 seuraavasti:

21.12.2007
Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)
Hakkinen, Johanna Karoliina, Jyväskylä
Heikkilä, Jaana Mari Susanna, Kristiinankaupunki

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Aalto, Jenna Emilia,Vaasa
Aaltonen, Henna Ilona, Vaasa
Franssila, Mari Susanna, Vaasa
Heinonen, Antti-Tuomas, Vaasa
Humalamäki, Kirsi Marjatta, Vaasa
Jeronen, Susanna Katariina, Teuva
Jokela, Elisa Tuulikki, Vähäkyrö
Juupaluoma, Jenni-Mari Annika, Vaasa
Korpela, Hanna Maarit, Vaasa
Kujala, Heidi Kristiina, Vaasa
Kultalahti, Anna-Katariina Elisabet, Vaasa
Lattunen, Tuomas Oskar, Vaasa
Lehtisalo, Jani Samuli, Vaasa
Långskog, Erika Elisabeth, Närpiö
Mäkelä, Mari Anna, Tromsö
Mäkelä, Marianna Kristiina, Mustasaari
Mäkynen, Taija Susanna, Vaasa
Niemikari, Johanna, Vaasa
Niemi-Korpi, Leena Susanna, Vaasa
Niemistö, Raisa Katja Marika, Vaasa
Peltokangas, Kaija Maria, Vaasa
Rauhala, Anna-Maria, Vaasa
Seminario Del Carpio, Katherine Ruth, Vaasa
Talvitie, Pauliina Annika, Vaasa
Tantarimäki, Neea Katariina, Vaasa
Torkko, Jaana Eveliina, Laihia
Vuorenoja, Tero Johannes, Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Cederberg, Nina Daniela, Kristiinankaupunki
Hautala, Mari Petra Annika, Vaasa
Heikkinen, Terhi Tuulia, Kurikka
Herttua, Sari Hannele, Vaasa
Hietaharju, Jyri Mikael, Vaasa
Huhtamäki, Anna Mari, Vaasa
Jokimäki, Hanne Emilia, Vaasa
Karri, Sonja Kaarina, Vaasa
Koivula, Sirpa Orvokki, Vaasa
Lahtinen, Heidi Joanna, Vaasa
Lempinen, Marjo Riitta, Vaasa
Mäntylä, Minna Maarit, Kristiinankaupunki
Niemi, Johanna Anne-Mari, Lappajärvi
Pakka, Kaija Elina, Vaasa
Rankaviita, Hanna-Maria Anneli, Vaasa
Riipinen, Taina Anita Sinikka, Vaasa
Seppänen, Tiina Maria, Vähäkyrö
Silmu, Saija Maria Anneli, Vaasa
Sjöstrand, Hanna Mirjaana, Vaasa
Sorri, Tiina Annika, Vaasa
Tolonen, Virpi Maaria Susanna, Laihia
Viita, Anne Maarit, Alavus

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Agbenyoh, Godwin Kwadwo, Vaasa
Villavicencio Chavez, Franz Josef, Vaasa

Kone- ja tuotantotalouden koulutusohjelma, insinööri (AMK)
 Isaksson, Sverre, Vaasa
Kallio, Sami Tapio, Vaasa
Luhtala, Mika Juhani, Teuva

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Puska, Pasi Kaarlo Jaakko, Vaasa
Salonen, Riikka Marjaana, Seinäjoki
Viklund, Tomi Mikael, Vaasa

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Antila, Markku-Tapio Johannes, Vaasa
Haho, Jaakko Kauno Taneli, Vaasa
Harri, Teemu Jaakko, Lapua
Härkönen, Joni Juhani, Virrat
Ketola, Jyrki Kaleva, Alajärvi
Rantanen, Katja Marjaana, Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Hakalahti, Jaakko Johannes Vaasa
Pieniluoma, Mika Tapio Vähäkyrö
Rikala, Sami Johannes Vaasa
Tuuri, Laura Heini Hannele, Isokyrö

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Iivonen, Hillevi Riikka, Vaasa
Kauppila, Hanna Marita, Vaasa
Kettunen, Sanna Kaisa Johanna, Vaasa
Koski, Katariina Emilia, Vaasa

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK)
Tullila, Anne Susanna, Kannus

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Aalto, Iiris Elisabet, Vaasa
Hautasaari, Heidi Maaria, Laihia
Havina, Kaisa Katariina, Isokyrö
Isomaa, Mari Susanna, Laihia
Jylhä, Timo Matias, Alavus
Kohtamäki, Tapio Antero, Alavus
Kämppi, Reetta Hannele, Vaasa
Leskinen, Susanna, Vaasa
Nikkari, Mika Johannes, Tampere
Panu, Tarja Anneli, Vaasa
Pehkonen, Laura Salome, Valkeakoski
Pikkumäki, Jussi Antero, Espoo
Riihioja, Nina Mirjami, Seinäjoki
Rostedt, Minna Marika, Vaasa
Rönnqvist, Seija Maarit, Vaasa
Salosaari, Katja Maria, Kurikka
Tapio, Satu Marjaana, Vaasa
Tarvudd, Jenni Helena, Vaasa
Tervaskangas, Anne Elina, Pietarsaari
Vesalainen, Tuuli Annuli, Vaasa

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Burman, Olav Daniel, Korsholm
Pitkäkangas, Janne Tapani, Korsholm
Wilhelms, Simon André, Kristinestad

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Huang, Shuo, China
Slotte, Malin Johanna, Kronoby
Qi, Sisi, Anjalankoski

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi
Antila, Jarno Tuomas, Vaasa
Back, Kirsti Anneli, Vaasa
Estola, Jukka Tapio, Vaasa
Hiekkanen, Kim Peter, Vaasa
Ketonen, Arttu Antero, Jurva
Laasanen, Inka Miia Tuulikki, Vaasa
Lehtonen, Henri Markus, Saarijärvi
Majaniemi, Ella Wilhelmiina, Vaasa
Niemi, Juha Petteri, Vaasa
Painilainen, Tomi Jirka Petteri, Lahti
Rintala, Juha Jouni, Alahärmä
Riihelä, Harri Petteri, Tampere
Suojanen, Anne Johanna, Vaasa
Veijovaara, Mika Olavi, Vaasa

Utbildningsprogram i informationsbehandling, tradenom
Färm, Tony Christopher, Vasa
Kukkonen, Kristian Lars Gunnar, Vasa
Pettersson, Erik Daniel, Vasa
Östman, Filip Kaj Kristian, Vörå

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK)
Kääriäinen, Hanna Maria, Joensuu
Manninen, Noora Veronica, Maalahti
äkynen, Saija Johanna, Vaasa
Uusi-Pohjola, Elina Annika, Vaasa

Utbildningsprogram i hotell och restaurangbranschen, restonom (YH)
Granholm, Camilla Monica Lisa, Vasa
Marander, Johanna Viola, Vasa

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Mikkola, Hanae, Vaasa
Ruzgiene, Audra, Liettua
Wu, Suhuan, Vaasa
Qian, Fang, Vaasa

Kiinteistönvälittäjän erikoistumisopinnot
Ehrström-Granberg, Nina Maria, Vaasa
Kaukonen, Maarit Hannele, Vaasa
Martin, Maarit Hannele, Vaasa
Peltoniemi, Elina Kaarina, Vaasa
Rinta-Rasula, Jenni Marja, Vaasa
Varvikko, Merja Helena, Vaasa

26.10.2007
Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Ahl, Tiia Pauliina, Vaasa
Dahl, Tina Maria Susanna, Vaasa

Utbildningsprogram för informationsbehandling, tradenom
Willför, Maria Johanna, Korsholm

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Anttila, Tiina Helena, Raahe

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Puurunen, Päivi Helena, Oulunsalo

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Gong, Qing, Vaasa (Kiina)
Kochman, Wojciech, Puola
Kokoszka, Rafal, Vaasa (Puola)
Liu, Ye, Vaasa (Kiina)
 
Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Koski, Ilkka Johannes, Lapua
Lilja, Juuso Topias, Vaasa
Poskiparta, Antti Juhani, Lapua

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Koivula, Jari Antero, Järvenpää
Vuori, Tiina Ellen, Vaasa

7.9.2007
Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi    
Majaranta, Satu Anneli, Vaasa

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Kivimaa, Mika Petri, Vaasa
Koskiniemi, Sara Hanna Lena, Korsholm
   
Degree Programme in Internationalt Business, Bachelor of Business Administration
Raunio, John Eric Christopher, Vörå

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Sandås, Jenny Elisabeth, Korsholm
   
Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Fager, Jarkko Matias, Merikarvia
Toppari, Jaakko Ilmari, Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Mede, Faruk, Seinäjoki

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Nokelainen, Soile Marika, Helsinki
Rouhiainen, Juha Ilkka Emil, Vähäkyrö

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Saarenmaa, Keijo Kalevi, Seinäjoki

20.6.1007
Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)  
Fröberg, Susanna Maria, Vähäkyrö
Haapaniemi, Virpi Leea, Vaasa
Halonen, Sonja Pauliina, Vaasa
Isotalo, Maria Emilia, Alajärvi
Joensuu, Aino-Maija, Alajärvi
Karjanlahti, Riikka Johanna, Ilmajoki
Katajamäki-Tuira, Terhi Marika, Mustasaari
Korpilahti, Suvi Tuulia, Vaasa
Repo, Nina Margaretha, Vaasa
Ilosalo, Outi Eveliina, Vaasa
Jaakola, Heli Anniina, Vaasa
Karppi, Päivi Susanna, Vaasa
Korkia-Aho, Tuija Marjut, Vaasa
Kujala, Teija Hannele, Vaasa
Lampinen, Maarit Hannele, Seinäjoki
Luhtala, Hanne Henrietta, Vähäkyrö
Lähdesmäki, Niina Maria, Lapua
Moberg, Saila Susanna, Vaasa
Nurmikoski, Henna Katariina, Vaasa
Peltomäki, Heli Marjatta, Vaasa
Ranta, Iida-Liisa Pauliina, Vaasa
Reinisalo, Hanna Mari, Vaasa
Samppala, Sari Susanna, Laihia
Tietäväinen, Anne Marja Kristiina, Mustasaari
Tobiasson, Saija Maarit, Jalasjärvi
Toivonen, Hanna Carita, Seinäjoki
Tuurinkoski, Marianne Hannele, Isokyrö
Viitasalo, Miia Sisko, Vaasa
Vuorre, Fiia Karoliina, Mustasaari

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)  
Kivelä, Leena Sisko Vaasa
Latvatalo, Marja-Liisa, Isokyrö
Vaaramo, Saara Helinä, Vaasa
Vaherjoki, Jenni Katariina, Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Anand, Sahil, Vaasa
Cai, Meng, Vaasa
Cao, Zhichao, Kiina
Hietakangas, Leena Johanna, Vaasa
Huang, Chen Kiina
Durmaz, Mahsun, Seinäjoki
Wei, Li, Hoisko

Elektroniikan ja tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Kuusisto, Timo Salomon, Vaasa
Pohjonen, Juha Matti Tuomas, Kurikka
Siljamäki, Samuli Johannes, Helsinki

Kone- ja tuotantotalouden koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Koivisto, Petri Matias, Hämeenkyrö
Mannila, Rami Tapani, Alajärvi
Perälä, Timo Matti, Kauhava
Vuoto, Jukka Hermanni, Jurva

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Hänninen, Jouni Timo Tapio, Alajärvi
Kamppila, Jaakko Johannes, Kauhava
Kolppanen, Jarno Sakari, Kannus
Kontiainen, Tero Jaakko, Kortesjärvi
Kytömäki, Jarmo Juhani, Jalasjärvi
Latvala, Heidi Maria, Seinäjoki
Mattila, Riikka Liisa, Alajärvi
Ojala, Jaakko Matti, Vaasa
Orrenmaa, Jukka Markus, Alahärmä
Pikkarainen, Pirkka-Pekka, Vaasa
Tyynelä, Jyrki Jaakko, Vaasa
Törrönen, Hannu Kalevi, Kauhajoki

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Oikkonen, Timo Joonas, Rovaniemi
Pouttu, Jussi-Pekka Ilari, Vaasa
Riippi, Jussi Ilmari, Teuva

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Anttila, Hannu Ilmari, Vaasa
Hakala, Jari Juhani, Virrat
Halmeenpää, Jarno Tapani, Kalajoki
Huhta-Koivisto, Keijo Antero, Kurikka
Joensuu, Jukka-Pekka Matias, Kalajoki
Järvinen, Antti Tuomas, Kauhava
Koivula, Juha Pentti Olavi, Virrat
Korpiniemi, Sami Juhani, Lapua
Luoma, Kimmo Juhani, Teuva
Lönnroos, Ari Juhani, Vaasa
Penninkangas, Hannu Juhani, Alajärvi
Winter, Kari Tapio, Alajärvi
Winter, Mika Antero, Lapua
Ylikojola, Toni Matias, Lapua
Ylinen, Vesa Olavi, Ylistaro

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Heikkilä, Jussi Anteronpoika, Alahärmä
Lahtinen, Netta Jolana, Vaasa
Matilainen, Jari Juhani, Vaasa
Övermark, Toni Tapio, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Görman, Harri Tapio, Saarijärvi
Kaikkonen, Jonna Marjaana, Vaasa
Karvonen, Antti Jaakko Samuli, Vaasa
Ketola, Sini Erika Jurva
Korkiamäki, Jouni Sameli, Seinäjoki
Pirilä, Anneli Marja, Helsinki
Vainio, Anna Sofia, Vaasa
Yli-Karjanmaa, Jonna Maria Ilmajoki

Talouden ja hallinnon koulutusohjelma, tradenomi 
Meriläinen, Jari-Mikko, Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Alalauri, Katja Maria Susanna, Vaasa
Hautala, Niina Katariina, Vaasa
Ilén, Jenni Marjaana, Pori
Korpela, Maija Helena, Laihia
Korpi, Kirsi Maria, Helsinki
Koski, Anna-Maija Helena, Lapua
Lammi, Terhi Maria Justiina, Vaasa
Lepistö, Tero Tapani, Ilmajoki
Paasiala, Vesa Olavi, Vaasa
Pesola, Jenni Katariina, Kokkola
Porre, Raija Aulikki, Vaasa
Rahkola, Anu Susanna, Kalajoki

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Backman, Jessica Marie, Vasa
Bäck, Tanja Erika, Kronoby
Bäckman, Tommy Stig Johan, Korsnäs
Fant, Camilla Elisabeth, Vasa
Fogström, Kenneth Tom Roger, Vasa
Lindbäck, Susanna Maria, Vasa
Pada, Jan-Niclas, Vasa
Riska, Susann Kristina Elisabet, Kronoby
Sahlström, Cajsa Johanna, Vasa
Söderberg, David Immanuel, Vörå
Uddnäs, Camilla Elisabeth, Kronoby
Åbonde, Malin Alexandra Malax

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Mattila, Ville Petteri, Vantaa
Paukkunen, Jukka Tapio, Savonlinna
Saario, Joni Mikael, Mustasaari
Yin, Chen Jakobstad

Aussenhandel und Marketing -koulutusohjelma, tradenomi, tradenom
Esko, Anna-Leena, Köyliö
Hakala, Lauri Mikael, Helsinki

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi 
Backman, Ronny Niklas, Vaasa
Huhtala, Tatu Matias, Vaasa
Iso-Oja, Päivi Maria, Vaasa
Lehtonen, Hannu Sakari, Saarijärvi
Mastokangas, Taneli Antero, Vaasa
Ranta, Tero Jussi, Laihia
Tyynismaa, Juha Marko, Kortesjärvi

Utbildningsprogram i informationsbehandling, tradenom
Lund, Patrik Ole William, Korsholm
Åback, Tanja Maria, Vasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Argillander, Maija Annukka, Viitasaari
Harju, Annika Maarit, Alajärvi
Pannula, Helena Kaarina, Vaasa
Tiilikka, Laura Helena, Lohtaja

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Kjellman-Viemerö, Sanna-Mari Elisabet Vaasa

Utbildningsprogram i hotell och restaurangbranschen, restonom (YH)
Björkgren, Annika Isabella, Karleby
Partanen, Christian Olavi, Vasa

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Swan, Moe Zaw Aung, Vaasa
Xia, Fan, China
Varis, Emma Riikka, Oulu

6.6.2007
Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Yu Songjun, Kiina

9.5.2007
Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)  
Laakso, Satu Marja, Laihia

4.5.2007
Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Aro, Joni-Ville, Vaasa
Blomqvist, Hannele Kristiina, Vaasa
Hautakorpi, Jukka Samuli, Kauhajoki
Heiskanen, Juha Matti, Oulu
Hietamäki, Arto Kristian, Vaasa
Huhtikangas, Esa Antero, Vaasa
Kolmonen, Ville Juhani, Kurikka
Koppinen, Matias Jan Johannes, Kokkola
Latva-Hoiska, Hannu Erkki Juhani, Kurikka
Lehesvuo, Arvi Mikael, Vaasa
Linna, Kalle Aleksi, Vaasa
Lyly, Janne Juhani, Vaasa
Marjamaa, Jani Mika Tapio, Vaasa
Mäkelä, Juha Jaakko, Vaasa
Papula, Juha Tapio, Vaasa
Ranta, Tommi Andreas, Vaasa
Rantala, Teemu Johannes, Jurva
Torkko, Tuomo Jaakko Tapani, Laihia

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Austin, Albert Joseph, Vaasa
Li, Chaozhe, Vaasa
Shuaibi, Inayatullah, Tampere
Xie, Ming, Solna, Ruotsi

Kone- ja tuotantotalouden koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Björni, Marko Joel Antero, Teuva
Huhtala, Jaakko Antero, Lapua
Karsikko, Marko Miikael, Vaasa
Kupari, Antti Juhani, Ylistaro
Lindfors, Kristian Peter, Kauhajoki
Michine, Andrei, Salo
Mäki-Äijö, Ilkka Reino Tapani, Vaasa
Tuominen, Ville Tapani Matias, Isokyrö

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Aurell, Pasi Juhani, Ylistaro
Hietavirta, Jaakko Johannes, Seinäjoki
Hännikäinen, Juha-Matti, Ulvila
Lehtonen, Marko Petteri, Jalasjärvi
Lylander, Hannu Matti, Vaasa
Peltokangas, Jyrki Erkki, Vimpeli
Pollari, Harri Juhani, Teuva
Siljamäki, Jaakko Joonas, Jurva
Valkama, Matti Antero, Lapua
Varmajoki, Jarmo Pasi, Vaasa
Yli-Karjanmaa, Pekka Olavi, Ilmajoki

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK) Alakoski, Tiina Maria, Oulu
Laitinen, Jonna Rauha Sofia, Ilmajoki
Martikkala, Johanna Katariina, Nurmo
Nyman, Anu Susanna, Vaasa
Sahinoja, Sini-Maaret Karoliina, Vaasa
Toivola, Mauri Iisakki, Seinäjoki

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Evijoki Tiina Anna-Maria, Alahärmä
Harjunen Pia Johanna, , Vaasa
Heikkilä, Anne Katariina, Vaasa
Ketomäki, Petra Tuulia, Vaasa
Kyntäjä, Taru Miia Tuulia, Vaasa
Lehmusto, Laura Hanna Maaria, Vaasa
Niemi, Ilkka-Cristian, Vaasa
Salonkangas, Hanna Mari, Vaasa
Saukko, Riikka Johanna, Alahärmä

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Bengs, Teresia Fredrika Maria, Korsholm
Degerlund, Tilda Sofia, , Vasa
Jungar, Sebastian Benjami, Jakobstad
Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Hiippala, Teemu Antero, Vaasa
Lindholm, Leena Irene, Mustasaari
Qiu, Zhe, Vaasa

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi
Hautamäki, Jaakko Johannes, Vaasa
Karhu Jussi-Matti, , Vaasa
Luoma, Kari-Pekka, Vaasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK)
Harju, Heidi Johanna, Vaasa
Kilpiö, Suvi Maarit, Vaasa

Utbildningsprogram i hotell och restaurangbranschen, restonom (YH)
Hellqvist, Niclas Mats Erik, Kronoby
Koski, Sanna Marika, Jakobstad

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Mononen, Jonna Eeva Maria, Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Kiviaho, Johanna Hannele, Lappajärvi
Nummi, Johanna Erika, Kauhajoki
 
Sosiaali- ja terveysalan lähijohtamisen erikoistumisopinnot
Joki, Nina Carita, Vaasa

20.4.2007
Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Averjanov, Maria Elisabeth, Vaasa

30.3.2007
Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Lammi, Mari Anne, Lapua
Marttila, Heidi Marika, Lapua

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Ketola, Terhi-Marika, Kalajoki

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)  
Kinnunen Marika, Vaasa

23.3.2007
Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi 
Maunuksela, Marko Juha Jaakko, Vaasa

9.3.2007
Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Mäkynen Juha Mikael,Vaasa
Rita Sari Riikka Hannele,Vaasa Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Ahrikkala Hanna Elisa, Tornio
Arvola Asta Maria, Raahe
Ilosalo Anna Elisabeth, Alavus
Palosaari Juho Veli Matias, Kokkola 
Schrey Maiju Ulrika, Vaasa
Yang Ming Rui, Vaasa
Yuan Yuan, Vaasa
 
Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi 
Kari Toni Petteri Armas, Vaasa
Kanto Juha Mikael, Vaasa
Backman Thomas Mikael, Vaasa

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom

Andersén Johanna Ulrika, Närpes
Brännkärr Seera-Priscilla Eunice Susanna, Kronoby
Enholm Marita Louise, Vasa
Johansson Ann-Helene, Malax 
Knutar Ronny Alf Johannes, Korsholm
Lassfolkh Emelie Madeleine Beatrice, Kristinestad

Utbildningsprogram för informationsbehandling, tradenom

Karvinen Anne Marit Helena, Tammerfors
Stenbacka Maria Johanna, Vasa

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutusohjelma, restonomi (AMK)
 
Näntö Päivi-Liisa Marianne, Jyväskylä
   
Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)  
Lindgren Joni Mikael, Vaasa
   
Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Alvari Tarja Annikki, Vaasa
    
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Ekola, Juha Antti Sakari, Alahärmä
Kivimäki, Ilkka Samuli, Ylistaro 
  
Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Lehto, Anneli Suvi-Maria, Vaasa
Luomanen, Juha Pekka, Alahärmä
Petäjävirta, Susanna Tuulia, Teuva
Sorama, Iida-Lotta Emilia, Vaasa
   
Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Metsä-Ketelä, Jaakko Olavi, Ilmajoki
Vuori, Seppo Samuli, Helsinki
   
Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Kakkuri, Kimmo Kristian, Vaasa
Kettu, Antti Johannes, Kaustinen
Raunio, Lauri Juho Kustaa, Vaasa
Salonen, Matti Pekka, Vaasa
Tuomisto, Asmo Samuli, Seinäjoki
   
Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Forsström, Simo Sakari, Kristiinankaupunki 
Järvinen, Erkki Matti, Kauhajoki
Muhonen, Päivi Johanna, Karstula  
Peltoniemi, Anne Maarit, Vaasa
Rajala, Annukka Maria Katariina, Vaasa
Ruohonen, Heli Susanna, Turku
Rönkkö, Heidi Hannele, Tampere

Back