Current News

Myönnetyt ammattikorkeakoulututkinnot

7.3.2008

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK) 
Karikoski, Anne Kaarina  Vaasa
Pihlaja, Mira Elisi  Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Anttila, Kari Antero Vaasa
Anttila, Tanja Susanna Kortesjärvi
Basaranoglu, Arda Sonat Vaasa
Huida, Mikko Robert Vaasa
Lintala, Kimmo Mikael Vaasa
Marttila, Terhi Annikki Vaasa
Penttilä, Pia Kati Susanna Vaasa
Talas, Marjo Susanna Kristiinankaupunki
Uusipaikka, Joni Risto Johannes Vaasa
Westerlund, Tina Lillian Agneta Mustasaari

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Chen, Xinxing Vaasa
Hu, Huimin China
Ibrahim, Samuel Andilile United Kingdom
Mäkipää, Heli Maaret Johanna Ylivieska

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi 
Lamminaho, Sami Kaarlo Juhani Hyvinkää
Niinikoski, Mikko Herman Turku

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Backman, Maria Alice Johnsdotter Vasa
Frans, Charlotte Pia Helena Närpes
Gunn, Carl-Magnus Pedersöre
Nygård, Sven Martin Jonathan Vasa
Rönnholm, Jenny Cecilia Maria Vasa
Rönnlund, Ingela Josefin Vasa
Stor, Jessica Christina  Vasa
Thomasfolk, Daniel Kaj Kristinestad
Träisk, Matias Pedersöre
 
Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Leinonen, Mira Susanna Vaasa
Ljungeld, Kristina Sofia Luoto
Malmi, Marja Helena  Oulu
Rudnäs, Jessica Victoria Helena Kronoby
Suojanen, Heidi Johanna Pargas
 
Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Ekola, Henna Maria Alahärmä
Hyyryläinen, Heidi Päivikki Vaasa
Luukkonen, Tuomas Petteri Vaasa

Utbildningsprogram i hotell- och restaurangbranschen, restonom
Långs, Gun Caroline Terese Vasa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Haikonen, Marko Juhani  Mustasaari
Leppämäki, Jani Juhani  Vaasa
Salminen, Miikka Johannes Vaasa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Koskinen, Jouni Tero Ensio Vaasa
Kronqvist, Marina Mercedes Salome Vantaa
Vesala, Kaijaleena Hannele Lapua

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Favorin, Lauri Tapani Kauhava
Hanka, Marko Aulis Mustasaari
Kontturi, Tuomas Vilhelm Vaasa
Pokela, Ilkka Pentti Ilari Laihia
Rajamäki, Jens Petteri Vaasa
Rautiainen, Mika Markus Alajärvi

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Kiili, Kalle Juho Aleksi Teuva
Yli-Yrjänäinen, Aki Johannes Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Vaskivuori, Jim Juhani Kauhajoki 
 
Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Ekström, Heidi Susanna Tampere
Haikonen, Päivi Helena Vaasa

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)
Onnela, Elina Katariina  Ähtäri

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Joensuu, Anu Johanna  Vaasa

Back