Current News

Uusia ammattikorkeakoulututkintoja 20.6.2007

Tekniikan ja liikenteen, liiketalouden ja matkailun sekä sosiaali- ja terveysalan yksiköistä myönnetään 20.6.2007 uusia ammattikorkeakoulututkintoja seuraavasti:

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)  
Fröberg, Susanna Maria ,Vähäkyrö
Haapaniemi, Virpi Leea, Vaasa
Halonen, Sonja Pauliina, Vaasa
Isotalo, Maria Emilia, Alajärvi
Joensuu, Aino-Maija, Alajärvi
Karjanlahti, Riikka Johanna, Ilmajoki
Katajamäki-Tuira, Terhi Marika, Mustasaari
Korpilahti, Suvi Tuulia, Vaasa
Repo, Nina Margaretha, Vaasa
Ilosalo, Outi Eveliina, Vaasa
Jaakola, Heli Anniina, Vaasa
Karppi, Päivi Susanna, Vaasa
Korkia-Aho, Tuija Marjut, Vaasa
Kujala, Teija Hannele, Vaasa
Lampinen, Maarit Hannele, Seinäjoki
Luhtala, Hanne Henrietta, Vähäkyrö
Lähdesmäki, Niina Maria, Lapua
Moberg, Saila Susanna, Vaasa
Nurmikoski, Henna Katariina, Vaasa
Peltomäki, Heli Marjatta, Vaasa
Ranta, Iida-Liisa Pauliina, Vaasa
Reinisalo, Hanna Mari, Vaasa
Samppala, Sari Susanna, Laihia
Tietäväinen, Anne Marja Kristiina, Mustasaari
Tobiasson, Saija Maarit, Jalasjärvi
Toivonen, Hanna Carita, Seinäjoki
Tuurinkoski, Marianne Hannele, Isokyrö
Viitasalo, Miia Sisko, Vaasa
Vuorre, Fiia Karoliina, Mustasaari

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)  
Kivelä, Leena Sisko, Vaasa
Latvatalo, Marja-Liisa, Isokyrö
Vaaramo, Saara Helinä, Vaasa
Vaherjoki, Jenni Katariina, Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Anand, Sahil,  Vaasa
Cai, Meng, Vaasa
Cao, Zhichao, Kiina
Hietakangas, Leena Johanna, Vaasa
Huang, Chen,  Kiina
Durmaz, Mahsun, Seinäjoki
Wei, Li ,Hoisko

Elektroniikan ja tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Kuusisto, Timo Salomon, Vaasa
Pohjonen, Juha Matti Tuomas, Kurikka
Siljamäki, Samuli Johannes, Helsinki

Kone- ja tuotantotalouden koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Koivisto, Petri Matias, Hämeenkyrö
Mannila, Rami Tapani, Alajärvi
Perälä, Timo Matti, Kauhava
Vuoto, Jukka Hermanni, Jurva

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Hänninen, Jouni Timo Tapio, Alajärvi
Kamppila, Jaakko Johannes, Kauhava
Kolppanen, Jarno Sakari, Kannus
Kontiainen, Tero Jaakko, Kortesjärvi
Kytömäki, Jarmo Juhani, Jalasjärvi
Latvala, Heidi Maria, Seinäjoki
Mattila, Riikka Liisa, Alajärvi
Ojala, Jaakko Matti ,Vaasa
Orrenmaa, Jukka Markus, Alahärmä
Pikkarainen, Pirkka-Pekka, Vaasa
Tyynelä, Jyrki Jaakko, Vaasa
Törrönen, Hannu Kalevi, Kauhajoki

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Oikkonen, Timo Joonas, Rovaniemi
Pouttu, Jussi-Pekka Ilari, Vaasa
Riippi, Jussi Ilmari, Teuva

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Anttila, Hannu Ilmari, Vaasa
Hakala, Jari Juhani, Virrat
Halmeenpää, Jarno Tapani, Kalajoki
Huhta-Koivisto, Keijo Antero, Kurikka
Joensuu, Jukka-Pekka Matias, Kalajoki
Järvinen, Antti Tuomas, Kauhava
Koivula, Juha Pentti Olavi, Virrat
Korpiniemi, Sami Juhani, Lapua
Luoma, Kimmo Juhani, Teuva
Lönnroos, Ari Juhani, Vaasa
Penninkangas, Hannu Juhani, Alajärvi
Winter, Kari Tapio, Alajärvi
Winter, Mika Antero, Lapua
Ylikojola, Toni Matias, Lapua
Ylinen, Vesa Olavi, Ylistaro

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Heikkilä, Jussi Anteronpoika, Alahärmä
Lahtinen, Netta Jolana, Vaasa
Matilainen, Jari Juhani, Vaasa
Övermark, Toni Tapio, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Görman, Harri Tapio, Saarijärvi
Kaikkonen, Jonna Marjaana, Vaasa
Karvonen, Antti Jaakko Samuli, Vaasa
Ketola, Sini Erika, Jurva
Korkiamäki, Jouni Sameli,  Seinäjoki
Pirilä, Anneli Marja, Helsinki
Vainio, Anna Sofia, Vaasa
Yli-Karjanmaa, Jonna Maria, Ilmajoki

Talouden ja hallinnon koulutusohjelma, tradenomi 
Meriläinen, Jari-Mikko, Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Alalauri, Katja Maria Susanna, Vaasa
Hautala, Niina Katariina, Vaasa
Ilén, Jenni Marjaana, Pori
Korpela, Maija Helena, Laihia
Korpi, Kirsi Maria, Helsinki
Koski, Anna-Maija Helena, Lapua
Lammi, Terhi Maria Justiina, Vaasa
Lepistö, Tero Tapani, Ilmajoki
Paasiala, Vesa Olavi, Vaasa
Pesola, Jenni Katariina, Kokkola
Porre, Raija Aulikki, Vaasa
Rahkola, Anu Susanna, Kalajoki

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Backman, Jessica Marie, Vasa
Bäck, Tanja Erika, Kronoby
Bäckman, Tommy Stig Johan, Korsnäs
Fant, Camilla Elisabeth, Vasa
Fogström, Kenneth Tom Roger, Vasa
Lindbäck, Susanna Maria, Vasa
Pada, Jan-Niclas, Vasa
Riska, Susann Kristina Elisabet, Kronoby
Sahlström, Cajsa Johanna, Vasa
Söderberg, David Immanuel, Vörå
Uddnäs, Camilla Elisabeth, Kronoby
Åbonde, Malin Alexandra, Malax

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Mattila, Ville Petteri, Vantaa
Paukkunen, Jukka Tapio, Savonlinna
Saario, Joni Mikael, Mustasaari
Yin, Chen, Jakobstad

Aussenhandel und Marketing -koulutusohjelma, tradenomi, tradenom
Esko, Anna-Leena, Köyliö
Hakala, Lauri Mikael, Helsinki

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi 
Backman, Ronny Niklas, Vaasa
Huhtala, Tatu Matias, Vaasa
Iso-Oja, Päivi Maria, Vaasa
Lehtonen, Hannu Sakari, Saarijärvi
Mastokangas, Taneli Antero, Vaasa
Ranta, Tero Jussi, Laihia
Tyynismaa, Juha Marko, Kortesjärvi

Utbildningsprogram i informationsbehandling, tradenom
Lund, Patrik Ole William, Korsholm
Åback, Tanja Maria, Vasa

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Argillander, Maija Annukka, Viitasaari
Harju, Annika Maarit, Alajärvi
Pannula, Helena Kaarina, Vaasa
Tiilikka, Laura Helena, Lohtaja

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Kjellman-Viemerö, Sanna-Mari Elisabet, Vaasa

Utbildningsprogram i hotell och restaurangbranschen, restonom (YH)
Björkgren, Annika Isabella, Karleby
Partanen, Christian Olavi, Vasa

Degree Programme in Hotel and Restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Swan, Moe Zaw Aung, Vaasa
Xia, Fan, China
Varis, Emma Riikka, Oulu

Back