Current News

UUSIA AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINTOJA 19.12.2008
NYA YRKESHÖGSKOLEEXAMINA 19.12.2008
DEGREES TAKEN DECEMBER 19, 2008

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi, ylempi AMK
Laine, Leena Kaisa, Vaasa

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi 
Alakarhu, Hanna Maria Katariina, Tampere
Haajanen, Victoria, Laihia
Hannula, Katjaana Maaria, Karstula
Isomöttönen, Päivi Johanna, Vaasa
Kauppinen, Annastiina, Jyväskylä
Kleimola, Teemu Olavi, Vaasa
Kuivamäki, Henna-Maria Erika, Laihia
Mäki, Eeva Johanna, Vaasa
Mörsky, Anu Päivikki, Kokkola
Parkkinen, Jonna Mari, Vaasa
Pitkänen, Ari Pekka, Vaasa
Rasku, Terhi Maria, Mustasaari
Rekonius, Katja Maria, Nokia
Söderling, Tytti Talvikki, Hausjärvi
Torkko, Sanna Elina, Laihia
Uitto, Noora Marjukka, Vaasaa

Utbildningsprogram för företagsekonomi, tradenom
Carlström, Fredrik Mats Anders, Vasa
Horn, Victoria Elisabeth, Vasa
Nygård, Anna-Maria Magdalena, Närpes
Pörn, Mikaela Ingeborg,Korsholm
 
Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration
Couloigner, Anna-Leena Sofia, Vaasa
Ilvoranta, Jessica Alexandra, Vaasa
Mushendwa, Eric Elias, Vaasa
Santala, Elina Inkeri, Nakkila

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi 
Kärr, Theresa Emilia, Vaasa
Leppänen, Janika Helena Mikaela, Kauhajoki
Paloneva, Henna Pauliina, Vaasa
Rönkkö, Tommi Sakari, Vaasa
Saarela, Janne Petteri, Vaasa
Ström, Kaj Göran, Vaasa
Uusitupa, Teemu Jani Antero, Vaasa
Vesterberg-Veikkari, Janne Juhani, Vaasa

Utbildningsprogram för informationsbehandling, tradenom
Lindroos, Björn Anders, Vasa
Martola, Robert Jan Anders, Vasa
 
Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, restonomi (AMK) 
Anttila, Piia Maria, Oulunsalo
Hietamäki, Kimmo Juhani ,Seinäjoki
Huida, Hanna Mari, Vaasa
Juurakko, Manu Hannes, Alavus
Knus, Annamaija, Vaasa

Utbildningsprogram i hotell- och restaurangbranschen, restonom
Holmberg ,Pamela Ingeborg Ytteresse
Scheweleff, Nina Susanna, Jakobstad
Sjöberg ,Anna Magdalena, Vasa
Ståhl, Caroline Marie-Louise, Korsnäs
 
Degree Programme in Hotel and restaurant Business, Bachelor of Hospitality Management
Toivoniemi, Minttu-Marjaana, Porvoo 

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
Ahonen, Noora Annika, Vaasa
Alanko, Joni Ilari, Seinäjoki
Ala-Hukkala, Jarkko Juhani, Seinäjoki
Dahlmars, Sanni Elisabet, Vaasa
Haponen, Merja Katja, Kokkola
Hartikainen, Teija Anneli, Vaasa
Heikkilä, Maiju Anniina, Laihia
Helin, Jonna Erica, Vaasa
Hepola, Jenna Maria, Vaasa
Jämsä, Miia Maarit, Toholampi
Kallio-Kujala, Laura Elina, Vaasa
Kangasniemi, Marianne, Jalasjärvi
Konttinen, Oona Maria, Vaasa
Kuorikoski, Emmi Hannele, Kaustinen
Laine, Satu Irene, Tampere
Laitinen, Tiina Kanerva, Helsinki
Latvala, Eveliina Maria, Seinäjoki
Latvala, Heli Elina, Jalasjärvi
Liias, Heli Irmeli, Kalajoki
Mäkelä, Sanna Maria, Laihia
Nimell, Mervi Hannele, Ylistaro
Nurmi, Juulia Katariina, Vaasa
Nurmikoski, Riikka Katariina, Vaasa
Näsi, Jaakko Johannes, Alahärmä
Pitkäranta, Sanna-Maria, Vaasa
Rahkonen, Sanna Maria, Äänekoski
Rainio, Hennamari Katriina, Vaasa
Raunio, Tiina Kaarina, Vaasa
Rintala, Pekka Oskari, Helsinki
Reponen, Anne Maria, Pori
Saartenoja, Merja Liisa, Vaasa
Silorinne, Annika Isabel, Vaasa
Sorri, Tea Susanne, Vaasa
Svahn, Anne Maritta, Helsinki
Tervanen, Laura Emilia, Lappajärvi
Tirri, Kimmo Petteri, Kalajoki
Vapola, Tarja Johanna, Vaasa
Vierikko, Minna Marianne, Vaasa
Vierula, Suvi Elisa, Mänttä
Ylipelto, Tiina Anneli, Toholampi
Åbb, Lasse Karl Johan, Vaasa

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
Ala-Aho, Aila Maarit, Vaasa
Hakala-Ranta, Maria Mirjam, Vaasa
Hannula, Eija Hannele, Vaasa
Hautakoski, Riikka Elina, Vaasa
Herttua, Johanna Irmeli, Lapua
Kaski, Satu Maarit, Vaasa
Knuutila, Elina Inkeri, Helsinki
Laitinen, Titta Johanna, Vaasa
Lehtimäki, Anniina Sofia, Laihia
Rintala, Kaisa-Maria, Vaasa
Siljamäki, Sofia Caroline, Vaasa
Särkiniemi, Kirsi Helena, Mustasaari
Syrjälä, Heidi Hannele, Ylistaro
Taipalus, Pauliina, Vaasa
Tammi, Sini Tuulia, Vaasa
Tuovinen, Nita Maarika, Vähäkyrö
Udelius, Tiina Johanna, Vaasa

Degree Programme in Information Technology, Bachelor of Engineering
Wikström, Lars Uno Matias, Uumaja, Ruotsi

Elektroniikan ja tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Järvinen, Matti Pekka Juhani, Ylihärmä
 
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Holkkola, Ari Juhani, Alahärmä
Kaivosoja, Monna Hannele, Halikko
Lamminaho, Antero Johannes, Vaasa 

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Harju, Petteri Tapani,  Vaasa
Hienovirta, Jani Petri,  Vaasa
Lahti, Pauli Antero,  Lapua
Tammi, Juha Antero,  Vaasa

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Bajic, Elmedin, Vaasa
Bexar, Mikael Tom Joakim, Vaasa
Kaataja, Jarmo Antero, Vaasa
Laaja, Joni Petter, Ilmajoki
Rajala, Jarkko Sami Henrik, Salo
Tienvieri, Ville Juho Kustaa, Vaasa

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Franttila, Jonna Sulamit, Ylistaro
Jalonen, Tuomas Frans-Petteri, Raisio
Lankinen, Jukka Tapani, Vaasa
Rusola, Taina Saija Janika, Ulvila
Siirilä, Vesa-Heikki Tapani, Vaasa
Toivio, Aaro Johannes, Vaasa

Lisäksi on suoritettu seuraavat erikoistumisopinnot:
   
Kiinteistönvälittäjän erikoistumisopinnot
Koski, Merja Tuulikki, Seinäjoki
Kuivila, Raimo Kalervo, Vaasa
Muhonen, Anu Maarit, Vaasa

Back